Багато пар замислюються про складання шлюбного договору – документа, що допомагає визначити майнові правничий та обов'язки подружжя у шлюбі й разі його розірвання. Кому і в якому разі варто укладати шлюбний контракт і що в ньому варто прописати?


Коли та чому варто укладати шлюбний договір?

Вважається, що шлюбний договір має складатися під час укладання шлюбу. Але реалії такі, більшість шлюбних договорів складаються перед розірванням шлюбу.

Це можливо, якщо не відбувається перехід права власності, наприклад, із чоловіка на дружину. Тобто, об'єкти майна не змінюють титульного власника.



Є кілька моментів, коли дуже важливо укласти шлюбний договір:


По-перше, у разі зайвих кредитних зобов'язань партнера, у яких ви не брали участі та які ви не контролюєте. У шлюбному договорі можна зазначити, що це кредитні зобов'язання залишаються за безпосереднім боржником.

По-друге, якщо у вас свій бізнес або збираєтеся його почати, і ви не готові ділити його під час розірвання шлюбу. У такому разі необхідно прописати статус корпоративних прав при розподілі майна.

По-третє, якщо у вас висока ділова активність та (як кажуть нам реалії) є перспективи кримінального переслідування. У такому разі шлюбний договір може допомогти уникнути накладення арешту на частину майна.

Які пункти варто включити до шлюбного договору?

Адвокат наголошує на тому, що шлюбний договір регулює лише майнові права без переходу права власності. До них, до речі, відносяться і питання утримання подружжя після розірвання шлюбу, і утримання дітей, і моральні збитки у разі розірвання шлюбу, і багато іншого.

Плюси та мінуси шлюбного контракту

Шлюбний договір є достатньо зарегульованим нинішнім законодавством. Існують спеціальні обставини для опротестування шлюбного договору. Наприклад, надмірно невигідне матеріальне становище одного з подружжя.

Але сімейне законодавство дає нам повне право укладати й інші договори між подружжям та забезпечувати клієнтам їх захист у складних ситуаціях. Тож не шлюбним договором єдиним.

Автор: бізнес-партнер практики сімейного права Juscutum, адвокат Таїсія Білоцька

Джерело: Ivona


17.4.2025
Алгоритм дій під час обшуку: чекліст для бізнесу
Читати
15.4.2025
Сірий імпорт: що це таке і як з ним боротися?
Читати
3.4.2025
Ризики в публічних закупівлях: що варто знати бізнесу, щоб уникнути кримінальної відповідальності
Читати
1.4.2025
Виключення учасника з ТОВ без його згоди
Читати
31.3.2025
Juscutum отримує нагороду Ukrainian Fintech Awards у номінації Best Legal Tech Advisor
Читати
27.3.2025
Ірина Біляєва — серед найвпливовіших жінок юридичного ринку за версією Ukrainian Women in Law — 2025
Читати
28.3.2025
Отримання ліцензії для онлайн-казино в Україні
Читати
27.3.2025
Зміна засновників ТОВ: що потрібно знати бізнесу?
Читати