Вячеслав Златін

юрист практики Технологій та Інвестицій Juscutum

У сфері віртуальних активів приватні пропозиції токенів є одними з ключових етапів для проєктів, які прагнуть розвивати свої продукти та протоколи.  

Приватні пропозиції мають подвійну мету:  

  • залучення початкової ліквідності для розвитку протоколу або продукту;
  • забезпечення додаткового фінансування для майбутнього публічного продажу токенів, що є основою для формування спільноти проєкту.

Приватні пропозиції токенів відрізняються від публічних тим, що вони призначені тільки для обраної та визначеної групи інвесторів. Токени при таких пропозиціях зазвичай продаються зі знижкою порівняно з ціною, за якою вони пропонуватимуться широкому загалу.

Аспекти, які має врахувати кожен криптопроєкт

Коли проєкт розглядає можливість проведення приватної пропозиції токенів, ретельне вивчення регуляторної бази є надзвичайно важливим.

Умови щодо продажу токенів є динамічними та кардинально різними, що вимагає всебічного розуміння основних елементів. Розглянемо деякі з них.

Місце інкорпорації

Визначення місця інкорпорації юридичної особи емітенту токенів є критично важливим кроком.

Правильно обрана юрисдикція впливає на різні аспекти продажу, включаючи: швидкість створення компанії, оподаткування продажу, визначення правової природи токенів та їх класифікації, необхідність отримання спеціальних ліцензій або дозволів від місцевих регуляторів.

Маркетингова діяльність

Кожна юрисдикція, в якій відбувається маркетинг токенів, вимагає ретельного правового аналізу на наявність або відсутність спеціальних вимог, правил, а також заборон щодо здійснення такої діяльності.

Так, наприклад, у Франції пропозиції щодо продажу токенів не обов’язково потребують авторизації, але для здійснення маркетингу таких токенів, в тому числі шляхом прямих пропозицій та спонсорства, необхідно отримати візу (авторизацію), попередньо узгодивши умови пропозиції токенів з регулятором.  

Безпосередній продаж

Безпосередній продаж токенів включає розробку угоди про продаж токенів, впровадження перевірок інвесторів (KYC) та їх статусу, а також дотримання законів про боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, що є обов’язковими елементами для дотримання нормативних вимог.

У більшості випадків найкраща практика проведення приватної пропозиції токенів включає отримання юридичного висновку від кваліфікованих юристів.

Це дасть змогу обрати найбільш сприятливу юрисдикцію для проведення приватної пропозиції токенів, визначити зміст та характеристики токенів, основи оподаткування, маркетингу, а також необхідності отримання дозволу або спеціальної ліцензії.

Договір купівлі-продажу токенів

В основі процесу проведення приватної пропозиції токенів лежить договір купівлі-продажу таких активів, який є угодою, що регулює відносини між емітентом та інвестором.  

Це документ, який за своєю суттю є стандартним договором купівлі-продажу. Попри те, що ця угода здається простою, вона містить важливі структурні елементи:

Опис токенів

Ретельний і всебічний опис токенів має фундаментальне значення для інвестора та емітента, встановлюючи та закріплюючи спільне розуміння предмета договору. У цьому розділі висвітлюються технічні характеристики, функції токена та пов’язані з ними права.  

Період блокування (Lock-up)

Включення періоду блокування є кроком для запобігання масового демпінгу токенів одразу після їх продажу. Зазвичай він встановлюється на один-два роки та обмежує передачу токенів або торгівлю ними на вторинному ринку.

Ціна токена

У цьому розділі вказується вартість за один токен у визначеній фіатній або віртуальній валюті.

Умови оплати

В цій частині зазначаються умови та порядок здійснення платежів. Розділ встановлює прийнятні форми та терміни оплати і відповідні деталі, такі як адреси цифрових гаманців або банківських рахунків.  

Доставка токенів

Даний розділ встановлює опис процесу і термінів доставки токенів покупцеві.

Висновок

Серед усіх тонкощів приватних пропозиції токенів та особливостей складання договорів їх купівлі-продажу залишається основний принцип — прозоре, ретельне та детальне розуміння усіх юридичних процесів.  

Щоб орієнтуватися в цьому складному середовищі та забезпечити відповідність динамічним нормативно-правовим актам, залучення юристів, які спеціалізуються на блокчейні та віртуальних активах, є необхідним рішенням, що захищатиме інтереси як емітента, так і інвестора, сприяючи створенню прозорого та взаємовигідного договірного середовища.

Джерело: Incrypted

20.12.2024
Отримання відстрочки через ЦНАП
Читати
13.12.2024
Виплата заробітної плати працівникам, призваним на військову службу
Читати
11.12.2024
Підстави для оскарження висновку військово-лікарської комісії (ВЛК)
Читати
9.12.2024
NDA, NCA, NSA – що це, чи працює та як захистити бізнес?
Читати
3.12.2024
Як отримати грант на власну справу?
Читати
11.11.2024
Механізми захисту корпоративних прав
Читати
30.9.2024
Як краще оновити військово-облікові дані?
Читати
30.9.2024
Розірвання шлюбу, якщо один з подружжя за кордоном
Читати