Війна оголила багато болючих місць нашого суспільства. Все частіше виникають дискусії щодо питань одностатевих пар та їх прав на участь у здоров’ї та житті партнера.

Була навіть створена та підтримана петиція до президента щодо легалізації одностатевих шлюбів. Але зараз вирішення цього питання виявилось не на часі.

Зараз у ЗСУ служать приблизно 10% представників ЛГБТ. Чоловіки та жінки захищають нашу країну, попадають у полон та помирають.

І якщо у традиційному шлюбі жінка або чоловік можуть отримати інформацію про місцеперебування коханої людини, мають доступ до лікарні або можуть отримати тіло померлого – партнер у нетрадиційний парі таких прав не має.

Теж саме стосується і майна та всиновлення дитини. У найліпшому випадку все це може зробити хтось із родичів. Але що робити, якщо їх немає?Через це ми зараз бачимо багато кейсів, де люди вимушені брати шлюб зі своїми друзями. Це надає можливість їх партнерам отримувати хоча б якусь інформацію щодо коханих, які захищають країну, та мати право на поховання у випадку смерті. Звичайно, це є фіктивним шлюбом та точно не робить таких людей повноцінно щасливими.

Одностатевий шлюб та його альтернатива

Юристи – не ті, що оцінюють переконання держави щодо цього питання, а ті, що знаходять рішення навіть для нестандартних ситуацій. Правниками було розроблено спеціальний партнерський договір.

Це документ, здатний урегулювати відносини між партнерами. Він, як і шлюб, визначає цінностями повагу до індивідуальності та почуттів партнерів, звичок і уподобань одне одного, визначення права на фізичний та духовний розвиток.

Першим, та досить публічним кейсом у нас в компанії було укладення партнерського договору між двома дівчинами, Олесею та Адою. Олеся також брала активну участь у створенні документа, тим самим пропрацював деякі важливі для ЛГБТ-пар моменти.

Ця історія розлетілася по ЗМІ та привернула до себе багато уваги. Після цього до нас почало звертатися багато пар з усієї країни. Частина з них дійшли до кінця і стали партнерами й перед законом. Переважно, чомусь, до нас зверталися жінки – мабуть, тому що відносини між чоловіками більше стигматизовані у суспільстві.

Мета цього договору – повністю відтворити інститут шлюбу, перенісши його форму на сторінки нашого партнерського договору.

Партнерські відносини набувають правового оформлення з моменту підписання сторонами та нотаріального посвідчення договору. Уся інформація, яка міститься в ньому є конфіденційною, тому не може бути розголошена або доведена батькам, родичам, колегам чи будь-яким третім особам без наданої партнерами – сторонами договору – згоди.

Одним із кроків легітимізації такого союзу, є закріплене договором право на зміну прізвища одного із партнерів.

Окрім формального врегулювання особистих стосунків, договір стає належним правовим підґрунтям побутовому життю. Уклавши його, партнери стверджують своє прагнення розділити побут шляхом спільного (або ні) проживання та веденням спільного (або ні) господарства, турбуючись один про одного та розділяючи всі життєві події.

Маєте питання або хотете укласти Партнерський договір - Залишайте заявку тут.

Майно

Усе майно, придбане партнерами протягом дії договору, є об’єктом права спільної сумісної власності.

Незалежно від того, що один з них, наприклад, не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку.

Відповідно, сторони мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном. У випадку припинення договору, майно розподіляється порівну між ними.

Партнери можуть встановити у відсотковому відношенні розмір можливих витрат спільного бюджету за певний період часу, обов’язок здійснення обліку проведених витрат, отримання згоди на покупки, вартість яких перевищує домовленість і так далі. Договором закріплюється обов’язок сторін надавати матеріальну допомогу партнерові, який втратив працездатність.

Поява дитини

У сім’ях, де партнери є особами однієї статі, поява дитини у більшості випадків є свідомим кроком і пов’язана з ухваленням багатьох рішень.

Наприклад, хто з партнерів буде виношувати дитину або яка роль біологічного батька чи матері. У випадку, якщо дитина народжена від попередніх стосунків, яким чином будувати відносини з нею одному з партнерів та комунікувати з біологічним батьком/матір’ю, що залишається поза межами одностатевої сім’ї?

Ці та інші досить непрості аспекти батьківства здатен врегулювати партнерський договір. Щобільше, з метою захисту дітей, ним встановлюється зобов’язання партнера дбати про дитину іншого партнера та матеріально утримувати її у разі, якщо не залишиться осіб, здатних за законом стати опікунами/піклувальниками.

Це положення не втрачає своєї сили після припиненням договору у зв’язку зі смертю однієї зі сторін договору. Партнер, що залишився жити, не має допустити, щоб дитина другого партнера потрапила до дитячого будинку.

Договір є правовою підставою для подання дитиною, або від її імені належно уповноваженою особою, позову про стягнення коштів з партнера на матеріальне забезпечення дитини, у разі невиконання зобов’язань, вказаних вище.

Здоров’я та життя партнера

Черговою важливою особливістю документа є положення, які надають право брати участь у питаннях, що стосуються здоров’я і життя партнерів.

Так стороні договору надається право на доступ до лікарняної палати, де знаходиться інша сторона. У разі знаходження у клінічному стані, кожен з партнерів надає іншому партнеру право приймати рішення про застосування певних медичних процедур, якщо право прийняття таких рішень може бути за законом надане одному з подружжя.

У разі смерті одного з партнерів, іншому надається право приймати рішення про надання чи відмову у наданні згоди на вилучення анатомічних матеріалів (трансплантацію) з тіла померлого.

Окрім медичної сфери, договір закріплює право також брати участь у заходах, що стосуються охорони прав партнерів. Завдяки цьому сторони можуть бути повідомленими про затримання одного з партнерів або знаходження його тіла, мати доступ до камери, де той утримується, право на побачення із заарештованим, бути залученим до процедур впізнання тіла і так далі.

Підсумовуючи, ми можемо впевнено сказати, що укладення такого договору – це крок у більш спокійне і безпечне спільне життя. Це те, що допоможе сформулювати й закріпити важливі для вас цілі, правила та гарантії, особливо у такий складний час, як зараз.



Маєте питання або хотете укласти Партнерський договір -
Залишайте заявку тут.

Автор: Юлія Ляшко, юристка практики супроводу бізнесу Juscutum

Джерело: MC.today

12.4.2024
Юридичний бізнес
Juscutum – переможець премії Ukrainian Fintech Awards 2024
Читати
8.4.2024
Технології та інвестиції
Як стартапу відкрити двері до інвестицій? Ключові тези заходу від Juscutum і Toloka.vc
Читати
5.4.2024
Кримінальне право та безпека бізнесу
Реклама азартних ігор в Україні: обмеження, реалії та виклики законодавства
Читати
8.2.2024
Податкове право
Власникам КІК приготуватися: термін подання звітності наближається.
Читати
26.1.2024
Юридичний бізнес
Лідери Juscutum увійшли до ТОП-100 юристів України 2023
Читати
25.1.2024
Юридичний бізнес
Артем Афян увійшов до переліку найкращих юристів світу за версією рейтингу Who’s Who Legal: Data 2024
Читати
16.1.2024
Юридичний бізнес
Juscutum приєднався до Глобального договору ООН в Україні
Читати
21.12.2023
Технології та інвестиції
Приватна пропозиція токенів: юридичний погляд
Читати
14.12.2023
Технології та інвестиції
Штучний Інтелект та авторське право: що врахувати юристу?
Читати
14.12.2023
Супровід бізнесу
Ризики для бізнесу за недотримання санкційного законодавства в Україні
Читати
13.12.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Як захиститися від викрадення криптовалют: поради від Juscutum
Читати
6.12.2023
Вирішення спорів
Агробізнес
Пом'якшення валютних обмежень: 5 змін від НБУ
Читати
5.12.2023
Вирішення спорів
Агробізнес
Блокада кордону: горять терміни валютних розрахунків бізнесу
Читати
12.1.2024
Технології та інвестиції
Благодійність і крипта в реаліях українського права
Читати
4.12.2023
Технології та інвестиції
Сфера IT та Інтелектуальна Власність: правові аспекти договорів з іноземними замовниками
Читати
1.12.2023
Технології та інвестиції
Відкритий банкінг (Open Banking): революційна трансформація міжнародного та українського банківського сектору
Читати
1.12.2023
Супровід бізнесу
Вестінг: інноваційний інструмент інвестування для працівників та власників бізнесу
Читати
28.11.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Криптовалюта та приватність: як віднайти баланс між анонімністю та регулюванням?
Читати
27.11.2023
Супровід бізнесу
Як нові правила та вимоги до ІТ-платформ у ЄС вплинуть на Україну
Читати
27.11.2023
Технології та інвестиції
Гарантія походження як ключовий інструмент розвитку «зеленої» енергетики та залучення інвестицій в Україну
Читати
27.11.2023
Технології та інвестиції
Основні тренди зеленої енергетики 2023 року: фокус ЄС та виклики для України
Читати
20.11.2023
Технології та інвестиції
Кваліфікований електронний підпис в ЄС: нові можливості для українського бізнесу
Читати
15.11.2023
Вирішення спорів
Коригування митної вартості. Як бізнесу відстояти свої інтереси
Читати
8.11.2023
Інновації
Технології та інвестиції
Юридичний бізнес
Juscutum відкриває першу в Україні практику АІ
Читати
2.11.2023
Супровід бізнесу
Гуманітарна допомога: правила ввезення зміняться з 1 грудня 2023 року
Читати
27.10.2023
Бухгалтерський супровід
Контрольовані іноземні компанії: чому важливо подати повідомлення у ДПС
Читати
23.10.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Публічні закупівлі в Україні під час війни: корупція, ризики та шляхи подолання
Читати
18.10.2023
Технології та інвестиції
Juscutum консультує Європейську комісію з цінних паперів (ESMA) щодо нового регулювання діяльності криптоактивів (MiCA) в ЄС
Читати
12.10.2023
Супровід бізнесу
Податкове право
ПОДАТКОВЕ РЕЗИДЕНТСТВО. УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ, АБО ЯК ЗАКОННО ОФОРМИТИ СВОЄ ПРОЖИВАННЯ ЗА КОРДОНОМ
Читати
11.10.2023
Супровід бізнесу
Інтелектуальна власність
Що варто знати кожному митцю про авторське право?
Читати
11.10.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Вебкам-моделінг: правове регулювання в Україні
Читати
9.10.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Роль фінансового аналізу в роботі правоохоронців та дії захисту
Читати
9.10.2023
Технології та інвестиції
Series LLC: що це і чому це використовується для криптобізнесу
Читати
9.10.2023
Технології та інвестиції
Privacy by default
Читати
9.10.2023
Технології та інвестиції
Податкове право
ОПОДАТКУВАННЯ УКРАЇНЦІВ ЗА КОРДОНОМ І В УКРАЇНІ
Читати
26.4.2023
Податкове право
Податок PIT в Польщі: як декларувати та сплачувати податки українським біженцям
Читати
18.9.2023
Податкове право
Супровід бізнесу
Дія City
Чому ІТ-компанії обирають «Дія.City»: переваги для бізнесу та айтівців
Читати
15.9.2023
Технології та інвестиції
Інновації
Military-tech в Україні: як розвивається напрям та які юридичні нюанси для стартапів
Читати
5.9.2023
Супровід бізнесу
Що зміниться для інтернет-магазинів на ринку після прийняття нового закону
Читати
1.9.2023
Юридичний бізнес
Реанімація продуктивності: коли варто боротися за відновлення ентузіазму у співробітників
Читати
29.8.2023
Супровід бізнесу
Стандарти GRI та український бізнес
Читати
28.8.2023
Супровід бізнесу
Масові скорочення IT-працівників: що потрібно врахувати роботодавцю, аби не порушити українське законодавство
Читати
28.8.2023
Супровід бізнесу
Чому бізнесу важливо захищати персональні дані клієнтів
Читати
22.8.2023
Інтелектуальна власність
Супровід бізнесу
Дія City
Угода про неконкуренцію Або чи має NON-COMPETE AGREEMENT (NCA) право на життя в Україні?
Читати
10.8.2023
Технології та інвестиції
Легалізація канабісу в Україні: погляд з міжнародної точки зору
Читати
8.8.2023
Технології та інвестиції
Валютні обмеження НБУ: чи змінилося щось для українського бізнесу?
Читати
7.8.2023
Технології та інвестиції
Податкове право
Бізнес у Польщі: які інвестиційні зони доступні українським компаніям
Читати
2.8.2023
Податкове право
CRS по-європейськи або Що українці мають знати про DAC
Читати
10.7.2023
Супровід бізнесу
Автомобіль для ЗСУ: на що звернути увагу при ввезенні та оформленні
Читати
30.9.2021
Юридичний бізнес
Той, хто вижив у юрcвіті: 4 стадії побудови бізнесу, які витримає не кожен юрист
Читати
3.11.2021
Юридичний бізнес
Шукають «єдинорогів на роликах», які вміють робити все
Читати
9.9.2021
Юридичний бізнес
РОБОТА НА РЕЗУЛЬТАТ
Читати
29.12.2021
Дія City
Супровід бізнесу
Якими будуть податки «Дія City» для компаній та стартапів: детальний аналіз у цифрах
Читати
16.12.2021
Дія City
Супровід бізнесу
ДІЯ.СІТІ. ЗМІНИ ДО ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ
Читати
5.10.2021
Дія City
Супровід бізнесу
«Дія City» в дії
Читати
4.7.2023
Технології та інвестиції
Кібератака: як бізнесу не постраждати двічі
Читати
Технології та інвестиції
Залучення інвестицій для стартапів
Читати
26.6.2023
Агробізнес
Боротьба за переважне право
Читати
23.6.2023
Сімейне право
Технології та інвестиції
Сімейні мелодрами: як розділити біткойни під час розлучення
Читати
Супровід бізнесу
Ліквідувати КРАІЛ: чи збільшить це надходження до бюджету
Читати
19.6.2023
Супровід бізнесу
Айтівці аутсорсери можуть розслабитися?
Читати
16.6.2023
Технології та інвестиції
Легалізація криптовалют в Україні: чого чекати власникам крипто активів вже з осені?
Читати
30.5.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Закон та практика. Юридичний огляд мобілізації
Читати
17.5.2023
Технології та інвестиції
Як працює Комісія з цінних паперів і бірж США та чи варто її боятися криптоплатформам
Читати
15.5.2023
Агробізнес
Аграріїв нарешті звільнили від податків на окуповані, заміновані чи забруднені землі
Читати
15.5.2023
Вирішення спорів
Як буде відбуватися продаж конфіскованого майна рф
Читати
5.5.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Труханов під вартою. Яка судова перспектива у резонансній справі мера Одеси
Читати
5.5.2023
Технології та інвестиції
Регулювання електронної комерції у Великобританії
Читати
27.4.2023
Юридичний бізнес
Що там у адвокатів: як Juscutum працює під час війни
Читати
27.4.2023
Інновації
Роботи-юристи — вже реальність, але юридичний світ чинить останній опір
Читати
25.4.2023
Технології та інвестиції
Інновації
Метавсесвіт: проблеми правового регулювання процесів
Читати
21.4.2023
Супровід бізнесу
Технології та інвестиції
Цифрова марка: правила застосування віртуального активу потребують удосконалення
Читати
19.4.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Маєте справу з бюджетними грошима? Терміново готуйтеся до перевірок
Читати
14.4.2023
Технології та інвестиції
На прикладі Binance. Чи безпечно використовувати криптобіржі в Україні?
Читати
4.4.2023
Вирішення спорів
Чому треба перевіряти лоти перед участю в аукціоні?
Читати
4.4.2023
Технології та інвестиції
Швейцарія стала світовим центром блокчейн проектів
Читати
31.3.2023
Банкрутство
Солідарна відповідальність керівника
Читати
27.3.2023
Супровід бізнесу
Електронний документообіг в умовах війни
Читати
21.3.2023
Супровід бізнесу
Технології та інвестиції
Чи можлива виплата заробітної плати або винагороди у криптовалюті?
Читати
20.3.2023
Технології та інвестиції
Супровід бізнесу
Мінцифра і Juscutum підписали меморандум про співпрацю
Читати
17.3.2023
Супровід бізнесу
Що буде з Parimatch? Розбираємо наслідки санкцій
Читати
16.3.2023
Технології та інвестиції
Криптоіндустрії США загрожує крах?
Читати
15.3.2023
Супровід бізнесу
ВІДКЛИКАННЯ БАНКІВСЬКОЇ ЛІЦЕНЗІЇ ТА ЛІКВІДАЦІЯ ПАТ «АЙБОКС БАНК»
Читати
10.3.2023
Технології та інвестиції
Чому Біткоїн працює як треба, а український закон – ні? Розбір.
Читати
7.3.2023
Юридичний бізнес
"Юридичний Рамштайн": конференція United for Justice відбулася у Львові
Читати
23.2.2023
Технології та інвестиції
Маніпуляції ринком або як протоколи DeFi втратили майже 386 млн$
Читати
13.2.2023
Інновації
Штучний інтелект в юриспруденції: очікується стрімке зростання
Читати
9.2.2023
Супровід бізнесу
Попереджені – озброєні: правила військового обліку на підприємстві зазнали змін
Читати
7.2.2023
Технології та інвестиції
Плануєте випустити токени? Як не підпасти під законодавство про цінні папери
Читати
20.1.2023
Вирішення спорів
Створення трибуналу щодо вторгнення рф в Україну
Читати
17.1.2023
Технології та інвестиції
EU Digital Markets Act та Digital Services Act — Нові можливості та вимоги
Читати
10.1.2023
Бухгалтерський супровід
Податкове право
Постачання програмного забезпечення з ПДВ в 2023 році
Читати
10.1.2023
Кримінальне право та безпека бізнесу
Бухгалтерський супровід
Чому ваші криптоактиви можуть заблокувати та як можна запобігти цьому
Читати
10.1.2023
Сімейне право
Партнерський договір для ЛГБТ-пар – альтернатива шлюбу. Як він працює
Читати
27.12.2022
Технології та інвестиції
Яким був 2022 рік для IT-галузі та які очікування від ІТ у 2023 році?
Читати
15.12.2022
Кримінальне право та безпека бізнесу
Криптошахрайство: як одна година може вирішити долю $100 000
Читати
13.12.2022
Технології та інвестиції
Цифрова торгівля: як прискорити диджиталізацію між Україною і Великою Британією
Читати
8.12.2022
Інтелектуальна власність
За українські мурали Бенксі можна отримати до $10 млн. Розбираємось, хто тепер їх власник
Читати
25.11.2022
Технології та інвестиції
Регулювання ринків віртуальних активів (MiCA)
Читати
21.11.2022
Кримінальне право та безпека бізнесу
Ви чесний волонтер чи благодійник? Як займатися доброю справою та не порушувати закон
Читати