Мова йде про атаки маніпулювання оракулами. Схема не є важкою. В одному з кейсів злочинець, Авраам Айзенберг, використовував 10 млн$, за допомогою яких став у довгу та коротку позицію по MNGO, який є низьколіквідним, а також додатково купував токен. Ці дії значно підвищили ціну MNGO на інших децентралізованих біржах. Завдяки цьому він зміг взяти flash loan (експрес позика) і через роздуті в ціні активи вивів майже всі активи, які належали Mango Markets.
Цікавим є те, що злочинець сам себе викрив, оскільки не вважає це злочином - він використовував прогалину в смартконтракті, а не займався шахрайством.
SEC зазначили, що такі дії є злочином і підпадають під поняття «маніпуляції ринком».
Маніпулювання ринком є незаконним у Сполучених Штатах Америки відповідно до Закону про фондові біржі, Закону про цінні папери, а також локальних нормативно-правових актів штатів.
Відповідно до Розділу 9(а) Кодексу США, заборонено брати участь у серії транзакцій, які створюють дійсну або хибну активну торгівлю внаслідок фіктивних покупок або продажів.
Окрім цього Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC), розрізняє декілька видів маніпулювання ринком, один з яких метод “wash sales”, коли особа майже одночасно і купує, і продає актив для створення активності та росту ціни. У зоні ризику перебувають низьколіквідні токени з низьким об‘ємом торгів, оскільки чим менший об‘єм, тим «дешевше» маніпулювати ціною.
Де-факто такі дії з flash loan мають ту саму сутність, що і «wash sales», тож дії злочинця є не просто застосуванням можливостей смартконтракту, а саме маніпуляцією, за допомогою яких він присвоїв чималу суму активів. Тому він має підлягати відповідальності відповідно до законодавства США.
Автор: Даниїл Волощук, старший юрист практики Технологій та інвестицій Juscutum