Juscutum - Кейси
Безпека бізнесу

Як Juscutum домігся скасування арешту крипти, яку збирали на потреби ЗСУ

З метою фінансової допомоги ЗСУ представники Міністерства цифрової трансформації України на офіційному сайті оголосили про збір криптовалюти. В подальшому зібрані кошти мали бути спрямовані на закупівлю військового обладнання у американської компанії для потреб ЗСУ.
На одній з популярних криптобірж було створено криптогаманець, на який здійснювалось зарахування електронної валюти від фізичних та юридичних осіб. Однак, невідомі зловмисники зламали гаманець та викрали криптовалюту шляхом перерахування її на власні гаманці.
Органу досудового розслідування вдалося встановити остаточний криптагаманець, куди перерахували викрадені кошти. Після чого було подано відповідне клопотання до суду про накладення на нього арешту.

Печерський районний суд м. Києва ухвалив рішення заарештувати гаманці зі вкраденими грошима, щоб зловмисникам не вдалося з них нікуди вивести гроші.
Адвокати Juscutum подали клопотання про зняття арешту та перерахунок викрадених коштів на потреби ЗСУ, як і було заплановано раніше.

Завдяки спільній позиції адвокатів, представників Міністерства цифрової трансформації України та прокуратури, Печерським районним судом м. Києва було скасовано арешт криптогаманця, а криптовалюта на суму понад 3 500 000 млн. доларів буде спрямована на потреби Збройних Сил України.
Додатково також варто підкреслити, що Juscutum – перша компанія, яка домоглася розблокування криптаактивів у тісній співпраці з Мінцифрою на користь ЗСУ.