Мова йде про продаж на криптовалютному аукціоні квартири, якою володів засновник Інтернет-видання “TechCrunch” і хедж-фонда “Arrington XRP” Майкл Аррінгтон.
Платформою продажу виступив стартап Кремнієвої долини “Propy”, який працює над автоматизацією операцій з нерухомістю, проводити які стало б так само легко, як продавати поношені речі на OLX.
Особливістю аукціону стало перетворення NFT квартири в компанію. Juscutum надав ряд юридичних висновків і рекомендацій щодо випуску NFT-токена у рамках українського правового поля. Наші юристи координували правовий статус квартири на всіх етапах її представлення, продажу і передачі на криптовалютному аукціоні та координації дій з представниками Propy.
Аукціон пройшов успішно, квартиру продано дорожче від її першопочаткової вартості та ринкової ціни в цілому. Початкова ціна лота становила 7,81 Ethereum або 20 тисяч доларів. У процесі 24-годинних торгів було зроблено 43 ставки. Підсумкова сума продажу склала 36 Ethereum, що еквівалентно 93,4 тисячам доларів. Змін у реєстрі не відбулося.
“Не варто недооцінювати передову роль України у цьому питанні. У світових масштабах – це перший подібний проект з нерухомістю. Поки всі говорять, ми вже випускаємо NFT-токени”, – коментує керуючий партнер Juscutum Артем Афян.
Відзначимо, що команда Juscutum супроводжувала співачку Альона Альона по випуску та продажу NFT-токенів на трек “Galas”, футбольний клуб “Динамо” щодо юридичного аналізу та супроводу випуску токенів на сувенірні картки для фанатів та квитки на матчі. Наразі юристи Juscutum працюють над питанням токенізації та випуску NFT для продюсерського центру Потапа “MOZGI Entertainment”.
Зараз розмірковуємо над можливістю випуску NFT-токенів на сировинні активи. Наприклад – на золото.