Цифровізація шириться світом і розвиток Штучного Інтелекту теж набирає обертів. Багато застосунків, якими ми постійно користуємось вже використовують можливості ШІ. Він робить продукти більш зручними і цікавими для нас. Але таким чином наші дані потрапляють до Інтернет-простору, тому нам необхідно бути впевненими, що вони надійно захищені.
ШІ все частіше використовується при розробці технологічних рішень чи продуктів. Тому розробникам необхідно звертати більше уваги на дотримання прав користувачів у своїй роботі для створення безпечних продуктів.
Мінцифри спільно з юридичною компанією Juscutum та Експертно-консультаційним комітетом з розвитку ШІ при Мінцифри були проведені воркшопи з методології HUDERIA від Ради Європи, де експерти поділились порадами безпечної інтеграції ШІ в технологічні продукти.
Тож ділимось порадами від експертів:
– ознайомитись з міжнародними стандартами та врахувати всі ризики перед розробкою продукту;
– використовувати відкриті датасети з Порталу відкритих даних, Google Dataset Search, Kaggle тощо, або переконатись в правильності власних даних;
– додавати функцію пояснення рішень, для розуміння роботи алгоритму та перевірки його прозорості;
– не використовувати чутливі дані, такі як ПІБ, геолокації, номери карткових чи банківських рахунків, якщо це не впливає на роботу алгоритму. Вразі необхідності цих даних – отримайте згоду на їх збір та обробку;
– регулярно оцінюйте чи не порушує ШІ права людини.
Перевірити продукт на безпечність для прав людини за методологією HUDERIA можна на сайті - https://curly.click/r/d5ca
Використовуємо Штучний Інтелект безпечно!