Juscutum - Кейси
Технології та інвестиції Супровід бізнесу

Juscutum знає, як держава структуруватиме крипто біржу

Juscutum виступив юридичним радником міжнародної криптовалютної біржі Binance з питань структурування діяльності в Україні, підготовці до впровадження вимог Закону України «Про віртуальні активи», а також щодо впровадження проєкту платіжних крипто-карт.
Питання врегулювання ринку віртуальних активів назрівало в Україні досить давно, оскільки саме Україна є одним зі світових лідерів щодо використання криптоактивів та обізнаності населення в питаннях, пов’язаних з обігом віртуальних активів.
Командою юристів Juscutum було розроблено структуру діяльності бізнесу Binance та його окремих напрямків в межах українського законодавства. Наші юристи надали рекомендації щодо імплементації вимог законодавства України, у сфері обігу криптовалюти (віртуальних активів), резиденства в Дія.City та діяльності на фінансовому ринку. Зокрема, було надано ряд консультацій та рекомендацій щодо впровадження в Україні проєкту з випуску платіжних криптовалютних карт.
Слід зазначити, що хоча Закон України «Про віртуальні активи» ще не набрав законної сили, більшість великих гравців на ринку вже почали підготовку до впровадження його вимог, які встановлюються для постачальників послуг. Також очікує на розгляд законопроєкт про внесення змін в Податковий кодекс України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами. Однак, навіть із змінами у законопроєкті, основні вимоги Закону України «Про віртуальні активи» залишать в поточній редакції. А це означає, що розробка стратегії сьогодні дасть можливість криптобіржам одним з перших вийти на український крипторинок під час його запуску.


Кейс супроводжували:
Дмитро Палющенко, керівник практики Супроводу бізнесу
Арсен Петросов, старший юрист практики Супроводу бізнесу
Петро Білик, керівник практики Технологій та інвестицій