Juscutum - Новини

Juscutum і «Ліга: Закон» запустили новий продукт ReportTax, бот-бухгалтер для підприємців

У травні компанія Juscutum і «Ліга: Закон» запустили новий продукт ReporTax, бот-бухгалтер для підприємців, який допомагає заплатити єдиний податок і єдиний соціальний внесок, а також подати звітність за 2 хвилини. Працює бот в Telegram, підходить для ФОП третьої групи.

У колонці для MC Today керуючий партнер Juscutum Артем Афян і юрист компанії Петро Білик розповідають, чому вам варто звільнити вашого бухгалтера і взяти на роботу їх бот.

Працюючи з бізнесменами, наша команда побачила, що податкова вселяє у підприємців страх, а Податковий кодекс в товщину четвертого тома «Війна та мир» настільки складно написаний, що навіть юристи в ньому не розбираються.

Так ми придумали бот-бухгалтер, завдяки котрому ФОП не потрібно розбиратися в складному податковому законодавстві.

Це працює так. ReporTax один раз попросити назвати свій податковий номер, визначити статус ФОП, перевірити реквизити. Після цього потрібно завантажити у спеціальне захищене сховище електронний цифровий підпис - і бот готовий до роботи. Щомісяця він спросить у підприємця, скільки той заробив, і… це в загальному-все, що потрібно. Незабаром бот зможе отримати та цю інформацію автоматично.

Далі ще бот розшифровує податки, запропонує заплатити за правильними реквізитами податкової, підставляє дані у звітності та пропонує запропонувати її відправляти в податкову. Все це за 2 хвилини в місяць.

З початком роботи сервісу Reportax нам довелося прочитати величезну кількість порад, чому це не працює. У принципі, так буває з кожним запущеним продуктом. Одразу ж з'являються люди-скептики, які точно знають, чому і як ти схибив і чому це не буде працювати.

З самого початку читати було емоційно важко, але потім з'явилася професійна товстошкірість, і ці коментарі сприймаються тепер як набір заперечень, з якими варто працювати.

Поки ми вирішили їх зібрати в такому собі маніфесті «зради». Так-от, чому користуватися ботом-бухгалтером погано.

  1. Він обов'язково помиляється. Розроблені програми завжди містять помилки. Повністю оправданний песимізм. Технології взагалі схильні ламатись. Тільки програми роблять помилки відше, ніж люди. Наприклад, як ви думаєте, чому існує процедура подання уточненої звітності?
  2. Чому я повинен довірятися якомусь боту? Узагалі-то вірно, враховуючи, що люди пишуть це в коментарі через соцмережі, довірившись Цукербергу. Якщо у бухгалтера є комп'ютер, він також використовує програми для розсилки та оплати податків, подачі звітів. Так що бухгалтер виступає посередником між вами та програмами.
  3. А з кого потом збитки стягують, якщо із-за неправильної звітності штраф впаяють? Використання бота - це договір з аудиторською компанією «Юскутум-Аудит», професійна відповідальність якої застрахована на 10 мільйонів гривень. Коли бухгалтер працює на підприємстві, він не має жодної персональної відповідальності за несучасне складання первинних документів, оплату податкового, сдачу звітності. В судових реєстрах більше ніж 117 тис. позовів із-за бухгалтерських помилок. А коли мені було цікаво дізнатись, як хтось стягує що-небудь з бухгалтера-фрілансера. Тому в разі помилки бота достатньо написати в підтримку та аудиторію подати ту саму уточненную звітність.
  4. Розкривати дохід через мережу Telegram — це небезпечно! Повність згоден. Є всі шанси, що Дуров працює на Путіна, а ФСБ кожен день отримує звіт про те, скільки заробив ФОП із Києва. Потому, що саме ця інформація дозволить йому поставити Україну на коліна. Правда, він також може прослуховувати ваш телефон, читати пошту або вже мати черв'яка у вашому комп'ютері, щоб використовувати ці дані. Або, не приведи Боже, отримай цю інформацію з податкової - це,звичайно, неймовірно, але шанс є. Так що закінчити інформацію про доходи можна помимо бота. А інтересовались ви в бухгалтері: ліцензійний у нього Windows, Excel, який антивірус коштує, як часто робить антивірусна перевірка, надійний у нього пароль від wi-fi або комп'ютера? У додатковій інформації про ваші доходи та розходи, оплачені вами податки ніхто не читає, тому що це нікому не цікаво та нікому за це не платять.
  5. Завантажити ЭЦП в бота — це самогубство. Ось, повністю згоден! Якщо буде повстання машин, щоб бот напевно першим приєднається до Скайнета і за умови наведення на вас усіх кредитів України.

Правда, якщо уціліє Господарський суд міста Києва (а шанси високі, через те, що Скайнет повинен виробляти виключно цивілізоване суспільство), то в Німеччині легко віддати такі кредити.

Крім того, ФОП віддає бухгалтерії ЕЦП, щоб те за них подали звітність, надають бухгалтерії за ці послуги кешем, без договорів, сподіваючись, що за 1 тис. грн бухгалтер буде служити їм вірою, правдою та не набере кредитів.

Що більше всього, що пишуть це люди, давно вбивають дані своїх кредитних карт у різні інтернет-сервіси. А ось бот зайвих грошей навіть списати не зможе. Максимум - від вашого імені напишет бяку в податкову.

У загальному користування ботом - це небезпечно та повна туфта. Потрібно обов'язково самостійно розраховувати всіподатки, подавати їх у паперовому вигляді в податкову і, вистоявши величезну чергу, платити їх через касу банку, бережно зберігаючи всі чеки.

Якщо вам не потрібен такий крайній ізоляціонізм, то врахуйте, що ReporTax не має жодних додаткових рисків за порівнянням з бухгалтером-людиною. Єдине що тільки дешевше і не хворіє. Принаймні, трохи більше 1200 людей за перші два місяці роботи вже пройшли це "розведення на гроші" і кажуть, що не пожаліли, а лише зекономили гроші та час.

Джерело: МС.today
Бухгалтерський супровід