ПРОЕКТИ
2020 РІК ПРОЙШОВ ПІД ЗНАКОМ ВИМУШЕНИХ ІННОВАЦІЙ — ВНАСЛІДОК КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ ЮРФІРМАМ ДОВЕЛОСЬ ШУКАТИ НОВІ РІШЕННЯ, ЩО НЕ МОГЛО НЕ ЗМІНИТИ ЗАГАЛЬНУ КАРТИНУ РОБОЧИХ ПРОЦЕСІВ.

ЮРИДИЧНОМУ РИНКУ ДОВЕЛОСЬ ОПАНОВУВАТИ ТА РОЗВИВАТИ ВІДРАЗУ ДЕКІЛЬКА НОВИХ НАПРЯМІВ ТА РОБИТИ ПЕВНІ АКЦЕНТИ.
Компанія Juscutum - це не лише юридичні послуги, а й інноваційні проекти у сфері Legal Tech
Драйвери інновацій:
1. Дистанційна робота.
2020 рік змусив усіх перейти частково чи повністю в онлайн-формат. Компанії розділилися на тих, хто раніше впроваджував інструменти віддаленого зв'язку та тих, для кого це стало новим викликом, співмірним з обмеженням на пересування. Викликом стало навчити працівників працювати онлайн. Компаніям, в яких працюють люди з різними навичками роботи з технологіями, довелося особливо важко.

2. Кібербезпека.
2020 рік запам'ятався рекордною кількістю кібератак. З одного боку, перехід роботи в онлайн додав юристам гнучкості. З іншого — збільшилася кількість кіберзагроз. Багато юридичних фірм включили до своєї статті витрат і витрати на захист інформації.

3. Турборежим усіх процесів.
Найбільшим викликом став запит на швидкість. Бізнесу, в тому числі юридичному, за лічені дні довелось навчитися запускати нові проєкти. Важливо було негайно реагувати на зміну обставин та законодавства, швидко адаптовуватися. Карантин запустив процеси, які тривали роками, і став стимулом до цифрової трансформації. Уявіть, на щорічних конференціях обговорювали майбутнє, яке настане через п'ять років, а за фактом майбутнє настало за кілька місяців. По всьому світу почали слухати справи онлайн у режимі відеоконференцій, навіть за допомогою звичайних Zoom та Skype. Нарешті суди почали приймати документи через електронний суд, хоча дехто ще вимагає паперові документи.

4. Взаємодопомога.
Важливо, що бізнес став допомагати один одному. На час карантину декілька компаній роздали безкоштовні ліцензії до їх програмного забезпечення, юридичні фірми допомагали лікарням та закуповували ШВЛ. Для підтримки бізнесу Juscutum запустив сервіс Legal Alarm COVID-19 з безкоштовними юридичними консультаціями для представників малого бізнесу в Україні. Уже через тиждень американська компанія Rocket Lawyer анонсувала аналогійний проєкт для малого бізнесу в США. І таких прикладів безліч.

5. Зустрічі з клієнтами в онлайні.
Збільшилася кількість дзвінків з клієнтами через Zoom. Багато компаній почали використовувати корпоративні месенджери на кшталт Microsoft Teams та Slack для спілкування як усередині команд, так і з клієнтами.

6. Ера вебінарів.
Юридичні фірми почали настільки часто проводити вебінари, організовувати онлайн-доступ до дефіцитної інформації в будь-якій частині світу, що підштовхнули Law & Events провести вебінар «Як вижити в часи вебінарів».

7. Втрачена приватність.
Держави почали активно користуватися додатками з відстеження місць перебування та контактів людей. Причина, здавалося б, благородна: перешкодити поширенню вірусу COVID-19, але всі ми розуміємо, які можливості за цим криються. Особливо активним у продукуванні таких додатків виявився Китай, там під приводом боротьби з вірусом просто-таки нав'язувалося використання «апок», що обмежують право на конфіденційність. Зрештою, тему підхопила й решта країн, без прив'язки до рівня захисту персональних даних на законодавчому рівні.


Петро Білик
ДИРЕКТОР З ІННОВАЦІЙ ТА КЕРІВНИК ПРАКТИКИ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ІНВЕСТИЦІЙ
COVID-19 LEGAL ALARM
Приймаючи виклик:
Juscutum з проектом COVID Legal Alarm увійшла в світовий рейтинг найінноваційніших юридичних компаній, а сам проект був рекомендований Financial Times, як соціальний проект, який змінює сучасну юриспруденцію.
SUDOBOT
РОЗЛУЧЕННЯ ОНЛАЙН В МЕСЕНДЖЕРІ
Подати позов про розлучення зараз легко. Вам потрібно лише відповісти на питання бота, і він зробить все за вас!
JUSCUTUM LEGAL ALARM
НАДЗВИЧАЙНА ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДИН КЛІК
Це перший в історії мобільний додаток, що забезпечує підтримку адвоката. Це працює як сигнал тривоги для адвоката та містить юридично обгрунтовані інструкції щодо відповідної лінії поведінки.
PATENTBOT
ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ ТОВАРНОГО ЗНАКУ
Реєстрація вашої торгової марки - це величезний крок, якщо не найголовніший. PatentBot, допоможе вам максимально спростити цей процес.
ReportTax
БОТ-БУХГАЛТЕР ПІДПРИЄМЦЯ
Перший в Україні чат-бот, який сплачує податки та подає звітність для ФОП.