вимкнути дудлвключити дудл
Практика ІТ та медіа-права
Артем Афян
Послуги
  • Abuse-team для великих веб-ресурсів
  • Податково-юридична структуризація IT-бізнесу
  • Ведення податкового та бухгалтерського обліку для IT-компаній
  • Юридичний супровід угод M&A
  • Юридичні послуги для стартапів
  • Захист ділової репутації в Інтернеті
  • Захист прав інтелектуальної власності

Рік закінчився, і добре. Ні, не “ну його”, адже ж були і позитивні новини: Looksery, DepositPhotos, Ciklum, Preply… Але кому це все, якщо третина українських програмістів за новорічним столом мрійно подумає “краще лежати лицем у олів’є, ніж у підлогу”.

Цей рік був найжорсткішим для IT. Ніколи ще держава так не висловлювала любов і підтримку галузі, як в цьому. У нашу пісочницю прийшли гопники з сусіднього неблагополучного району. І біс з ними, з відібраними лопатками, нехай це усе залишиться у минулому році. Разом з міністерством IT, до речі.

А в новий рік ми прийдемо з новими скачками на NYSE, з новими IPO, з новими великими замовниками, з новими R&D офісами, зі захмарною ринковою оцінкою, з велетенськими кеш-инами та кеш-аутами, з екзитами та мерджерами. І з новим податковим кодексом: сподіваюся, не на жаль, а на щастя.

Опис практики

Одного разу ми зрозуміли, що технологічні компанії під час вибору консультанта стикаються з необхідністю самостійно вирішувати задачу комбінування юристів. Наприклад, є фахівець у галузі права інтелектуальної власності, а є юрист, що розбирається в оподаткуванні штату Делавер. А як, наприклад, організувати розробку продукту в Україні та його продаж європейцям через AppStore? Скільки треба юристів, яких компетенцій? Тоді ми почали вирішувати ці завдання у рамках IT-практики.

Багато співробітників нашої компанії в тій або інший період життя кодили (мене, приміром, вигнали з курсів Паскаля в школі), знімали кіно або займалися музикою. Тому IT і медіа – сфери, які завжди викликали щиру симпатію. А для багатьох з нас – це ще й хобі.

Український IT-ринок не був розпещений увагою держави. Тому айтішники тільки приходять до того, що треба замислюватися про юридичні складові бізнесу.

Отже, і юристи у цей бік раніше особливо не дивилися. Часто можна почути несхвальні висловлювання, що юристи – це діл-брейкери, тобто, ті, хто знаходить зайві проблеми, замість того щоб їх вирішувати. Ми наслідуємо інший принцип. Наші юристи стають радниками, які, розуміючи бізнес клієнта, направляють його по найбільш ефективному юридичному шляху.

Ми допомагаємо компаніям набути чіткої юридичної структури, сформувати необхідну договірну базу та закріпити права на свої продукти. Ми також захищаємо ІТ-компанії у спорах з правоохоронними, податковими та іншими, менш агресивними, державними органами.

Сильна сторона нашої практики в тому, що нам доводиться бути глобальними, як і нашим клієнтам. Ми постійно стежимо за законодавчими нововведеннями та знаковими судовими процесами в інших країнах. У нас є мережа IТ-юристів по всій Європі (ми називаємо їх “мережу наших кращих друзів”), а також у Долині. Завдяки цьому ми компетентні у будь-яких локальних і транснаціональних угодах.

Наша галузь порівняно молода, тому ми немало часу приділяємо розробкам законодавчих ініціатив. Для юриста писати закони, по яких доводиться потім консультувати, – це велика удача. Також ми посильно беремо участь в розвитку ринку.