Juscutum - Новини

Постачання програмного забезпечення з ПДВ в 2023 році

IT-сфера: Постачання програмного забезпечення з ПДВ у 2023 році
Десять років, з 2013 по 2023, існувала пільга для IT спеціалістів - вони були звільнені від оподаткування ПДВ операції з програмної продукції. Не оподатковувались наступні продукти:
  • результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми, а також сайти, онлайн-сервіси та доступ до них; 
  • примірники (копії, екземпляри) комп'ютерних програм, їх частин, компонентів, у тому числі у формі коду та посилань для завантаження комп'ютерної програми; 
  • будь-які зміни, оновлення, додатки, доповнення та/або розширення функціонала комп'ютерних програм, права на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу; 
  • криптографічні засоби захисту інформації.

Все це з 1 січня 2023 року вже підпадатиме під оподаткування ПДВ і стає дорожче для людей мінімум на 20 відсотків. Через те, що кожен бізнес використовує ПО у своїй роботі – це потягне за собою і збільшення ціни кожного продукту для кінцевого споживача, звичайного українця.

Не зрозуміло, чому не було продовжено термін дії цієї пільги. Було навіть зареєстровано у Верховній Раді законопроект №7611 від 28.07.2022, в якому передбачалось подовження терміну дії ще на 5 років. І зовсім це ніяк не в’яжеться з виступом Першого віцепрем'єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко. 

«Зберегти та підтримати сектор IT, як один з найбільш динамічних та перспективних, який матиме величезне значення після нашої перемоги в процесі відбудови України”, - зазначила вона на зустрічі з представниками Асоціації ІТ Ukraine (в травні 2022), під час якої обговорили низку питань функціонування галузі в умовах війни.

Попри усі рекомендації, правила оподаткування все ж таки змінились. Тому представники IT-сфери будуть вимушені пристосуватись до нових реалій нового 2023 року і не збавляти темпів розвитку навіть через перешкоди.


Автор: Микола Клименко, керівник практики Бухгалтерського супроводу Juscutum
Бухгалтерський супровід Податкове право