Juscutum - Новини

Як платити податки, якщо ви ФОП і зареєстровані на окупованій території

З початком повномасштабної війни росії проти України багато фізосіб-підприємців (ФОП) змушені були покинути свої населені пункти та евакуюватися до більш безпечних регіонів. Що робити внутрішньо переміщеним ФОП, щоби сплачувати податки до українського бюджету.

  • Що робити ФОП, який зареєстрований на тимчасово окупованій території?
  • Що робити, якщо ФОП не встиг перереєструватись у новому районі, але уже потрібно платити податки та подавати декларацію за I квартал 2022 року?

Відповіді Миколи Клименка, аудитора Juscutum:

  • Такі ФОП повинні звернутись до держреєстратора із заявою про держреєстрацію за новим тимчасовим місцем проживання на підконтрольній території України (причому держреєстратори не повинні вимагати документи на це проживання). І також подати заяву про спрощену систему оподаткування (якщо вона застосовувалась). Після реєстрації за новим місцем, в електронному кабінеті ДПС отримати нові реквізити для сплати податків і здійснити їх оплату. На разі працює сервіс з реєстрації в Дії.

  • Таку перереєстрацію треба зробити якнайшвидше, оскільки при перерахуванні доходу таким ФОП (з реєстрацією на окупованих територіях), платник винен утримувати 18% ПДФО як зі звичайних фізосіб.

  • Термін подання декларації ФОП 3 групи — 10 травня 2022 року, а термін сплати — 19 травня 2022 року. Це більш ніж достатньо для здійснення перереєстрації. В разі, якщо не встигли, можна скористатися преференціями Податкового кодексу: не подавати звітність і не сплачувати податки до моменту отримання нових реквізитів. За таку затримку штрафи та пені не нараховуються.

Джерело: AIN.UA
Бухгалтерський супровід Податкове право