вимкнути дудлвключити дудл

Звітність операторів, провайдерів телекомунікацій по новому: коротко про головне

Хто подає звітність.

Усі оператори, провайдери телекомунікацій, які включені до Реєстру . Але якщо вони, попри включення в реєстр, ніякої діяльності не здійснюють – то направляють в НКРЗІ відповідне повідомлення у строк, встановлений для надання звітності.

Яким чином подається звітність

НКРЗІ передбачила два шляхи надання:

  • Паперовий екземпляр + його електронну копію. На вибір ви можете відправити поштою з реєстровим відправленням, або оголошеною цінністю, або кур’єром, або занести самі. Однак не забути долучити електрону копію на якомусь носії, або відправити її на відповідний мейл НКРЗІ. Хоча краще все ж їх не розділяти.

Крім того, Комісії ще потрібно від вас супровідний лист на бланку компанії з переліком додатків. Ніяких виправлень, все завірено підписами та печатками.

АБО

  • В електронний формі. Тут треба звернути увагу, що ця процедура відмінна від направлення звітності на мейл НКРЗІ. Вам буде необхідно перейти в відповідний розділ на сайті Комісії і скористатись відповідними програмними засобами, з накладанням ЕЦП.

Який день є останнім.

Порядок НКРЗІ передбачає, що якщо останній день строку надання звітності та інформації припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, то останнім днем надання звітності та інформації вважається перший після нього робочий день.

Згідно повідомлення НКРЗІ та вищезазначеної норми у цьому році це 01.08.2016 включно.

Окремо по відповідальності.

  1. Якщо оператор, провайдер взагалі не подає звітність, то з боку НКРЗІ можливі такі дії з відповідними правовими наслідками.
    • НКРЗІ може провести позапланову перевірку оператора, провайдера (п.4.1. рішення НКРЗІ від 13.12.2012 № 649 «Про затвердження Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій та визнання такими, що втратили чинність, деяких рішень НКРЗ).
    • За результатами перевірки НКРЗІ може винести розпорядження або припис з вимогою подати звітність у певний строк.
    • За результатами перевірки НКРЗІ також може притягнути оператора, провайдера до адміністративної відповідальності за ст. 145 КУпАП (оператора) або за ст.188-7 КУпАП (оператора та провайдера).

ст. 145 КУпАП за порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України, передбачену ліцензіями, дозволами штраф складає від 100 до 200 нмдг. Повторне порушення протягом року – штраф у розмірі від 200 до 300 нмдг.

ст. 188 7 КУпАП – невиконання законних вимог НКРС щодо усунення порушень законодавства про телекомунікації, поштовий зв’язок та радіочастотний ресурс України, або ненадання їм документів та інформації, необхідних для здійснення державного нагляду тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 100 до 300 нмдг.

  • Якщо оператор не виконає розпорядження та не надасть звітність, то НКРЗІ, в принципі, може здійснити заходи з анулювання його ліцензій.

Якщо оператор, провайдер подасть звітність, але НКРЗІ виявить «помилки», то остання має направити оператору/провайдеру лист протягом 30 днів з вимогою про їх виправлення.

Якщо ж оператор/провайдер не виправить помилок, то можливі наслідки є аналогічними з тими, що матимуть місце у випадку неподання звітності взагалі

Автори – юристи практики телекомунікацій АО Juscutum