вимкнути дудлвключити дудл

Закон про окуповані території: коментар адвоката А.Афяна. Голос столиці

Прийнятий парламентом закон закладає основи для подальших компенсацій за будь-які дії, здійснені на території, яка була окупації, заявив в ефірі радіостанції «Голос Столиці» адвокат, керуючий партнер АО “Юскутум” Артем Афян.

В Україні прийняли закон про окуповані території. За проект закону в другому читанні проголосували 228 народних депутатів. Згідно з документом, територія Криму і Севастополя, повітряний простір над ними, внутрішні води і територіальне море України, включаючи підводний простір, їх дно і надра – є тимчасово окупованою територією. У зв’язку з цим в’їжджати і виїжджати з півострова можна тільки за спеціальним дозволом. У документі йдеться, що тимчасово окупована територія є невід’ємною частиною території України і на неї поширюється українське законодавство.

Адвокат Артем Афян переконаний, що цей закон не спрямований на миттєву зміну ситуації. Про це він заявив в ефірі радіо «Голос Столиці».

«Голос Столиці»: Розкажіть, будь ласка, що означає привласнення Криму статусу окупованій території? Що це дає, які зміни можуть відбутися?

Артем Афян: Важливо розуміти, що цей закон не спрямований на зміни в ситуації зараз. Основний сенс і посил цього закону закладає основи для подальших значних компенсацій і репарацій, які можна буде стягувати за будь-які дії, здійснені на цій території. Тобто це «підмороження» конфліктного статусу, щоб потім його обернути назад.

«Голос Столиці»: Як бути тим українцям, які вирішили зберегти українське громадянство і хочуть продовжувати жити в Криму? Їм цей закон допоможе?

Артем Афян: Я дуже вірю в те, що цей закон, якщо зараз він на це прямо не відповідає, найближчим часом стане остаточно… всі українці, які знаходяться в Криму, можуть продовжувати вести своє звичайне життя, не здійснюючи операцій з нерухомістю, можуть співпрацювати з місцевою владою в тій мірі, в якій це потрібно для того щоб зберегти власний бізнес і не піддавати своє життя загрозі. А в той момент, коли «окупація» буде знята, всі українські громадяни отримають право на значні компенсації, причому практично за все.

Нагадаємо, в березні народні депутати прийняли законопроект про окуповані території в першому читанні. Його вніс народний депутат фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв. Документ визначає статус цих територій, встановлює на них особливий правовий режим, а також визначає особливості діяльності держорганів, підприємств, установ і організацій.

За матеріалами Голос столиці