вимкнути дудлвключити дудл

Юрист: лист Коломойського та Боголюбова до Гройсмана складно вважати зобов’язанням. Коментар Богдана Шабаровського

_MG_4128Юрист ЮК «Юскутум» Богдан Шабаровський у коментарі для Finbalance, аналізуючи опублікований Міністерством фінансів лист-звернення Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова до прем`єра Володимира Гройсмана із проханням націоналізувати Приватбанк не виключає, що І. Коломойський та його юристи будуть намагатися довести, що державні органи (Кабмін, Нацбанк чи ФГВФО) допустили процедурні порушення, зокрема – що в Нацбанку не було підстав для запровадження тимчасової адміністрації.

«Як юрист, безпосередньо не залучений у цей процес, я не бачу підстав, які б дозволили визнати незаконними рішення, прийняті в процесі націоналізації Приватбанку.

Відповідачам же майже напевно доведеться надати суду якомога більше документів на підтвердження того, що підстави для віднесення Приватбанку до категорії неплатоспроможних таки були.

Те, що Ігор Коломойський спершу просив Кабмін придбати акції Приватбанку, а потім оскаржує це придбання, справді виглядає як порушення принципу добросовісності. Втім, принцип добросовісності не дуже застосовується у національних судах.

Зараз мінімізувати порушення [допущені під час націоналізації], якщо вони й були, Кабмін, Нацбанк чи ФГВФО уже точно не можуть. Юридичні механізми повернення інвестованих у Приватбанк бюджетних коштів у разі визнання націоналізації незаконною існують», - резюмує Б. Шабаровський.

finbalance.com.ua