вимкнути дудлвключити дудл

Юрист і його команда. Український юрист. Артем Афян

Створити ефективну та злагоджену команду із міцним корпоративним духом — мета будь-якої юридичної фірми. Але як зробити так, щоб заходи із тімбілдінгу, які покликані виконати це нелегке завдання, дійсно допомагали створити dream team, а не перетворювалися на звичайні корпоративи?

Дискусія/тімбілдінг

Наскільки популярний сьогодні тімбілдінг серед юридичних фірм? Якої мети він допомагає досягти, з якими проблемами не здатен впоратися?

Артем Афян, керуючий партнер АО «Юскутум»

У багатьох сучасних офісних працівників слово «тімбілдінг» викликає приблизно таку ж реакцію, як традиційні радянські змагання на весіллях з перекочування яйця із штанини у штанину.

Ходіння паровозиком із зв’язаними мотузками ногами, хлопання кульок, естафети — увесь цей менеджерський примітивізм затьмарив собою основну мету заходу, а саме: створення єдиної команди з колективу.

Ми не вдаємося до класичного стереотипного тімбілдінгу. На мою думку, протягом восьмигодинного робочого дня компанії колектив перетворюється на команду в рамках спільних проектів. Проте також треба приділяти увагу згуртуванню усього колективу.

При цьому вважаю вкрай важливим організувати невеликий струс для команди, щоб випробувати на міцність усталені в колективі ролі, дати людям змогу розкритися з нового ракурсу.

Тому приблизно чотири рази на рік ми проводимо спільні заходи у позаробочий час. Основна їхня мета — вивести команду за межі власної зони комфорту. Так, наприклад, ми проводили змагання з картингу, брали участь у турнірах з різних видів спорту, провели турнір з настільного футболу тощо.

Також раз на місяць усі бажаючі з колективу мають змогу відвідати який-небудь фільм, разом сходити до театру або в рамках нашого кіно-клубу Juscutum nopopcorn cinema в офісі подивитися класику кінематографу або перлини арт-хаусу.

Усе це має винятково добровільні засади, і я, як керуючий партнер, можу тільки турбуватися про те, щоб наші активності охопили всіх у компанії.

Хто повинен бути ініціатором тімбілдінгу: керівник чи HR-менеджер? Чи звертаєтеся до спеціалізованих компаній або тренерів для проведення заходів із тімбілдінгу?

Артем Афян, керуючий партнер АО «Юскутум»

Що стосується питання про те, хто має організовувати заходи із тімбілдінгу, то здебільшого це залежить від розміру компанії.

Але за будь-яких умов такі заходи, якщо в них не бере активну участь керівництво компанії, приречені на пасивне сприйняття колективом. Максимум, що з цього вийде — це хороша вечірка, не більше.

pdf-версія статті