вимкнути дудлвключити дудл

ЮК «Юскутум» взяла участь у парламентських слуханнях щодо створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україні

14 грудня 2011 року народні депутати, представники органів виконавчої влади, Національної академії наук і галузевих академій, провідні вчені, юристи, фахівці IT-компаній, а також ЮК «Юскутум», яка була єдиною присутньою компанією, що має фундаментальну спеціалізацію в сфері IT-права, взяли участь у парламентських слуханнях щодо створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україні.

У ході обговорення поточних проблем на шляху розвитку індустрії інформаційних технологій учасники приділили окрему увагу двом законопроектам – № 8267 «Про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції» та № 8268 «Про внесення змін до Податкового кодексу України про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції ». Дані законопроекти, які ініційовані групою народних депутатів України – Євгеном Царьковим, Віктором Януковичем та інш., пропонують до 2016 року провести в Україні економічний експеримент, в рамках якого підприємства-учасники отримають особливі умови господарювання, схожі на ті, які були створені в країнах-лідерах з надання ІТ-послуг і рішень. А саме:
- єдиний внесок на державне соцстрахування в розмірі 36,76% від двох мінімальних зарплат;
- для фізосіб-найманих працівників єдиний внесок дорівнює 3,6% від двох мінімальних зарплат;
- скасовується ПДВ з кварталу, наступного за включенням компанії до реєстру;
- податок на прибуток встановлюється у розмірі16% (зараз 21%);
- прибутковий податок для зайнятих в галузі фізосіб, у тому числі нерезидентів – 10% (зараз – 15%).

«Зміни, зазначені у законопроекті – це не зміна соцвнесків з однієї мінімалки до двох. На сьогоднішній день навантаження соціальних зборів на Фонд оплати праці перебуває на рівні близько 38%, законопроект покликаний знизити це навантаження, встановивши поріг нарахувань соціальних внесків сумою двох заробітних плат, яка буде сплачуватися при виплаті зарплати в три-чотири і більше мінімалок. Також законопроект стосується встановлення особливих базових умов нарахування податку з доходів фізичних осіб та податку на прибуток. Це створить рівні умови з іншими країнами – конкурентами України на глобальному IT-ринку» – коментує керуючий партнер ЮК «Юскутум» Артем Афян.

В цілому Парламентські слухання пройшли успішно. Учасники та організатори зазначали, що, мабуть, дуже рідко зал засідань Верховної Ради України стає свідком настільки конструктивного діалогу між бізнесом і представниками органів державного управління