вимкнути дудлвключити дудл

ЮК «Юскутум» впевнено відстоює законні інтереси клієнта в ході участі в чергових держ.закупівлях

У слід за успішним результатом у справі щодо захисту інтересів клієнта – компанії «Несатек-Україна» щодо участі в державних конкурсних торгах ТРК «Крим», ЮК «Юскутум» отримує чергове позитивне рішення. На цей раз були доведені факти порушення приписів ЗУ «Про здійснення державних закупівель» з боку ще одного Замовника – КП Київської міської ради «Телекомпанії «Київ».

Так юристи ЮК «Юскутум» виявили низку порушень в тендерній документації, в тому числі щодо зміни критеріїв об’єкта закупівель. Проаналізувавши документацію конкурсних торгів, захист дійшов висновку, що на даний момент в світі не існує еквіваленту камери, яка є предметом закупівлі. Зазначенням кількох технічних вимог, які не є основними при виборі камери, Замовник обмежив вибір до однієї єдиної камери (єдиного виробника), яка і вказана в документації конкурсних торгів. Зазначені вище вимоги є дискримінаційними, адже перешкоджають участі клієнта та інших компаній в процедурі закупівлі та підготовці своїх пропозицій для конкурсних торгів. Виникає неможливість поставки обладнання інших виробників, технічні характеристики яких повністю будуть відповідати вимогам, встановленим Замовником у документації конкурсних торгів.
 
Таким чином, встановивши в документації конкурсних торгів дискримінаційні вимоги, Замовником порушено один з основних принципів здійснення закупівель, визначений статтею 3 Закону України “Про здійснення державних закупівель” – недискримінація учасників.
 
Також окремим питанням розглядалося порушення Замовником строків надання роз’яснення згідно зі статтею 23 Закону України “Про здійснення державних закупівель”. Причиною несвоєчасного надання роз’яснень Замовник називає відсутність кворуму в комітеті з конкурсних торгів. При розгляді цього питання було виявлено відсутність прямої норми, яка вказує на необхідність скликання комітету з конкурсних торгів для надання відповіді. Навпаки, абзац другий частини першої статті 23 Закону “Про здійснення державних закупівель” зазначає, що лише в разі проведення зборів, відповідь полягає в якості протоколу, а за загальним правилом складається відповідь у вигляді листа.
 
Взявши до уваги доводи ЮК «Юскутум», своїм рішенням постійно діюча адміністративна колегія АМК України з питань розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель зобов’язала КП КГС «Телекомпанія «Київ» внести відповідні зміни до документації конкурсних торгів процедури закупівлі та привести її у відповідність до законодавства України.