вимкнути дудлвключити дудл

ЮК “Юскутум” виступила на масштабній конференції з питань інтелектуальної власності в Ялті

Керуючий партнер ЮК «Юскутум» Артем Афян взяв участь у ХІХ Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми інтелектуальної власності». Наймасштабніший на сьогоднішній день в Україні Форум проходив у Ялті з 4 по 7 вересня.
 
Секція, присвячена перспективам вдосконалення системи правової охорони авторського права і суміжних прав, у рамках якої виступив Артем Афян, зібрала в перший день роботи Конференції найбільшу кількість учасників. Засідання секції було відзначено гарячими дискусіями. Багато учасників констатували непросту ситуацію в Україні та в світі в цілому щодо боротьби з Інтернет-піратством, а також потребу якнайшвидшого пошуку шляхів удосконалення законодавства. У підсумку всі дійшли згоди, що, долаючи піратство в Інтернеті, слід враховувати інтереси основних учасників правовідносин – перш за все, творців й інших правовласників, а також споживачів контенту та посередників Інтернет-послуг.
 
Разом з тим Артем Афян, керуючий партнер юридичної компанії “Юскутум”, у своїй доповіді зазначив, що великі правовласники, розробляючи нові механізми боротьби з онлайн-піратством, ставлять споживачів у настільки жорсткі межі користування контентом, що таку агресію можна прирівняти до активності піратів. Зокрема, справи, пов’язані із застосуванням санкцій до власників популярних сайтів Megaupload та Pirate Bay, є дуже показовими для розуміння сумнівності багатьох законодавчих моментів щодо здійснення процесуальних дій та судового розгляду. Він наголосив, що сфера авторського права має багато білих плям, навіть таке її фундаментальне положення, як презумпція авторства, яка, зокрема, проявляється на практиці у процесі створення й використання музичного контенту.