вимкнути дудлвключити дудл

ЮК «Юскутум» на IT-Форумі в Донецьку

Вчора Андрій Пархоменко, юрист, фахівець у сфері IT-права ЮК «Юскутум», виступив у якості запрошеного експерта на першому регіональному Форумі «Індустрія інформаційних технологій 2012», ініціатором якого виступила Донецька облдержадміністрація.
 
Метою даного заходу було створення інформаційного майданчика для обговорення сучасного стану розвитку сфери ІТ і перспектив участі України і Донецької області в світовому IT-ринку. Варто відзначити, що влада регіону взяли курс на розвиток ІТ, який вказаний в програмі науково-технічного розвитку Донецької області на період до 2020 року.
 
Під час свого виступу в рамках секції «Інформаційні технології – рентабельний бізнес» Андрій Пархоменко зупинив свою увагу на питаннях інтелектуальної власності у сфері IT. Юрист акцентував увагу на тому, що в даний час спостерігається зростання значущості нематеріальних активів у порівнянні з матеріальними. Це обумовлено зростанням ролі інновацій в світовій економіці, тим, що інформація, втілена в інтелектуальну власність, поряд з продукцією, землею і капіталом, стає найважливішим фактором виробництва. Формально-правові питання ІС являють собою лише частину всієї проблеми – для того, щоб, наприклад, отримувати прибуток у сфері інтелектуальної власності, має існувати розуміння значущості даного виду активів і системне бачення всієї картини відносин – від юридичної природи об’єктів до податкових наслідків дій, пов’язаних з їх розпорядженням.
 
Основні інформаційні акценти доповіді були про генерацію об’єктів ІВ IT-компаніями, акумулювання прав на об’єкти ІВ в компанії і передачу таких прав від співробітників – компанії, про охорону об’єктів ІВ і домени – як об’єкти ІС.