вимкнути дудлвключити дудл

Як захистити активи компанії і запобігти шахрайству. Віктор Шульга

42397029_2107126079504915_5302583584467451904_nРизики втрат зростають разом з посадовим рангом.

Кримінальний кодекс класифікує шахрайство як вид розкрадання майна, яке відбувається шляхом зловживання довірою або обманом.

У бізнесі сьогодні шахрайство вже досить міцно осіло і в оформленні нових співробітників на підприємство слід вживати заходів, що забезпечують захист компанії від можливих зловмисників.

Прості, на перший погляд, рекомендації дозволять попередити шахрайство в дрібних і великих фірмах.

Організація роботи служби безпеки

Наріжним каменем спокою будь-якої компанії, звичайно ж, є її служба безпеки. Ще не так давно перевірка потенційного нового співробітника займала у фахівця багато часу.

Сьогодні ж загальнодоступні реєстри відкрили величезні масиви інформації, що дозволяють перевірити конкретного контрагента на предмет добросовісності і можливих проколів в минулому.

Далеко не останню роль відіграє аналітичний підхід до питання. Звичайна перевірка гарантує тільки діагностику базових елементів чесності кандидата.

У свою чергу аналітичний підхід забезпечить облік потенційних ризиків, спираючись на попередній досвід кандидата.

Кіберзахист

Досвід кібератак, які нерідко зачіпають корпоративні мережі, привернув увагу до посилення електронних сторін компаній. Як правило, система кіберзахисту в більшості підприємств застаріла і потребує модернізації.

Далеко не всі в силах вливати фінанси і людські ресурси в розвиток і підтримку інформаційної безпеки компаній.

Однак саме цей аспект дозволить уникнути як проникнення всередину інформаційної системи компанії з боку сторонніх осіб, так і витоку цінної інформації. Зараз часто це не просто питання безпеки, а й репутації більшості компаній.

Продуманість процедур прийняття на роботу і звільнення

Якщо прийом на роботу потенційного співробітника вимагає тільки детальної перевірки і практично не несе в собі ризиків для компанії, звільнення ж може стати справжньою трагедією.

Серед ризиків можна відзначити покидання працівником свого місця разом з клієнтською базою, відновлення на роботі через суд, переманювання з собою важливих клієнтів компанії і багато інших.

Саме тому варто заздалегідь продумувати операцію по звільненню кожного конкретного співробітника.

Наявність вдало продуманої процедури звільнення – не ознака того, що ви націлені на збільшену плинність кадрів. Це всього лише попередня нейтралізація можливих ризиків для компанії.

Звільнення без налагодженого алгоритму може породжувати фінансові втрати, репутаційні проблеми і хаос в компанії.

Більш того, чим вища посада людини, яку звільняють, тим вищі ризики. Важливо, щоб співробітник покинув свій пост без образ і негативу в сторону компанії, а та, в свою чергу, залишилася неушкодженою.

Досвід показує, що облік елементарних рекомендацій, які вже активно використовуються в світі, дозволить мінімізувати ризики для компанії і навіть гарантувати їй зростання.

Звичайно, перевірка повинна бути без фанатичних нахилів, що відлякує співробітників і змушує постійно перебувати в стресовому стані. У всьому важлива акуратність і копіткий підхід.

Віктор Шульга, Compliance Officer, юрист Практики безпеки бізнесу ЮК Juscutum.

БизнесЦензор