вимкнути дудлвключити дудл

Як компаніям підготуватися до обшуку в 2019 році. Віктор Шульга

DSC_7241Головна мета Підведення підсумків – зробити висновки з досвіду попереднього року, щоб в наступному приймати рішення виважено і не повторювати своїх помилок.

У 2017 прийняли першу версію закону про заборону “Маски-шоу”, в 2018 – другу. Вони повинні були обмежити можливості правоохоронних органів під час проведення обшуку, дозволити знаходиться на локації адвокату і фіксувати все, що відбувається на відео. Раніше IT-компанії часто втрачали гроші, зупинивши роботу через те, що у них несподівано вилучили всю техніку. Але, судячи з ситуації з LetyShops, толку від нових законів було не так багато.

Віктор Шульга, юрист Практики безпеки бізнесу ЮК Juscutum, розповів, як компаніям підготуватися до проведення обшуку в 2019 році.

Дані по обшукам в так званих економічних злочинах в 2018 році невтішні. Судами було задоволено понад 100 000 клопотань про проведення обшуків в українських компаніях. На сьогоднішній день відсутні будь-які передумови, що 2019 рік обмежить кількість вторгнень на підприємства.

Важливим є те, що більшість компаній просто не готові до обшуку. І це робить їх вразливими. Тому одним із пріоритетних завдань з безпеки бізнесу на наступний рік повинен стати системний аналіз зовнішніх ризиків.

Під прицілом залишаються кілька галузей бізнесу. Залишається актуальною IT-сфера, компанії, які займаються розробкою програмного забезпечення і аутсорсингом IT-послуг.

Стабільно набирає обертів онлайн-торгівля, яка встигла потрапити в поле зору правоохоронців ще наприкінці 2018 року. Швидше за все, дістанеться і виробничникам. Накладення арештів на продукцію фактично паралізує прибуткоформуючу діяльність компаній. Це зручний важіль тиску.

Віктор Шульга, юрист Практики безпеки бізнесу ЮК Juscutum.

vctr.media