вимкнути дудлвключити дудл

В Україні не довели провину Януковича – адвокат. Голос Столиці. Артем Афян

Відмова Інтерполу оголошувати колишнього президента Віктора Януковича в міжнародний розшук пов’язана з тим, що українська сторона не надала необхідної доказової бази його провини, вважає адвокат, управляючий партнер АО “Юскутум” Артем Афян.

Росія не видасть для кримінального переслідування Віктора Януковича і його соратників, оголошених у розшук в Україні. Така інформація нещодавно з’явилася в ЗМІ. Журналісти посилаються на свої джерела в правоохоронних органах і, за словами цих джерел, суттєвим аргументом у цьому стала відмова Інтерполу включити відсторонених від влади керівників України до списку розшукуваних злочинців.

Ситуацію в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував адвокат Артем Афян.

Чому Інтерпол не включає Віктора Януковича до списку розшукуваних злочинців?

– Я схильний погодитися, що це пов’язано з політичним характером звинувачень. На жаль, українська сторона зробила на сьогоднішній день недостатньо, аби довести, що колишній президент звинувачується не у політичних злочинах і не з політичних мотивів. В Україні практично не проводиться розслідування, немає жодних додаткових чинників, які вказують на те, що можна людину звинуватити у вбивстві громадян.

У тому числі не проводилося достатньо слідчих дій для того, аби довести ухилення від сплати податків. Усе це дає можливість сховатися за статті про політичне переслідування, а Конвенція, за якою відбувається екстрадиція, датується 1957 роком, і передбачає захист від політичних переслідувань. Тобто в разі, якщо людину вимагають видати виключно з політичних мотивів, то її не видають, і це законно.

Якщо зібрати необхідні свідчення свідків, докази і надати їх в Інтерпол, тоді Януковича буде оголошено в розшук?

– Так. Але на нас очікує другий акт цієї драми. Зокрема, ми побачимо, що Росія не видаватиме цю людину. І тут треба визнати, що на сьогоднішній день між Україною і Росією повністю зруйновані відносини у плані видачі злочинців.

За матеріалами радіостанції Голос Столиці