вимкнути дудлвключити дудл

У рішучому настрої. Що дасть можливість захистити український бізнес

Артем Афян портретНадавати юридичні послуги в нових індустріях, бізнес-галузях і давати клієнтам готові комплексні рішення – саме такий курс був визначений у Практики безпеки бізнесу ЮК Juscutum рівно рік тому. Знадобилися глибокі знання адміністрування бізнес-процесів в сфері фінансів, персоналу, матеріальних активів, баз даних, роботи з клієнтами і конкурентами по ринку, крім досвіду в кримінальному процесі. Це дозволило говорити про комплексний захист українських підприємств.

Про досягнення практики в екстремально стислі терміни розповів Артем Афян, керуючий партнер ЮК Juscutum.

На сьогоднішній день Практика працює не лише в кримінальному процесі, оскільки не менш сильно бізнес відчуває тиск з боку силових відомств в рамках адміністративного процесу. Юристи та адвокати Практики супроводжують і отримують один з кращих результатів в рамках кримінального провадження з економічним складом. Як було відмічено, вони беруть участь в більшості кримінальних справ зі стрічки ukr.net в другій половині листопада. Їх позиція в рейтингу юркомпанії України лише підтверджує рішучий настрій.

Те, що старі ризики нікуди не поділися, показав кейс компанії LetyShops, де адвокати захистили права клієнта і законність проведення слідчої дії, - розповів керуючий партнер. – Додалися кейси в зв’язку з банкопадом, який був кілька років тому. Кола по воді до цих пір ще йдуть і кількість кримінальних справ, пов’язаних з банківським сектором, величезна. Зокрема, один з наших кейсів, про які можна говорити, по «Ощадбанку». Там ми домоглися найбільшого зниження застави за свого клієнта в суді.

Артем Афян згадує, коли сім років тому створювали Практику безпеки бізнесу, вона була виділена з кримінальної з тієї простої причини, що адвокати не займаються класичним кримінальним процесом. Вони не виступають в судах, до судів справа просто не доходить. Адвокати спеціалізуються на обшуках, допитах і на слідчих діях. З тих пір було зроблено колосальний крок вперед. Було сформовано фактично бойовий підрозділ адвокатури, який відображав найпотужніші, найсильніші атаки правоохоронних органів на бізнес.

Зрозуміло, що життя не стоїть на місці, і адвокати не мали наміру спочивати на цих лаврах. Тим більше, що методики роботи правоохоронців змінилися. Якщо в 2012 році в основному всі стикалися з повальними обшуками та конфіскацією комп’ютерів – все починалося з IT-компаній і в період буму криптовалюти перекочувало на майнінг, то з розвитком ситуації на Донбасі підключилося фінансування тероризму. Методи тиску на бізнес посилилися і зі зміною небезпек кардинально змінилася «безпека бізнесу».

Щоб відповідати новим викликам, адвокати стали розвивати нові професійні компетенції. Адже в полі зору зростання справ, які стосуються репутації компаній, що йдуть на закордонні ринки і розвивають свою географічну діяльність в межах держави. Поглиблюється практика проведення внутрішніх розслідувань в компаніях, орієнтованих на збільшення прибутку. З налагодженням процесів всередині підприємств вже розбирається Compliance Officer ЮК Juscutum, який бере участь в проведенні комплаенса у гіганта енергоринку – ДП НАЕК «Енергоатом». Артем Афян вважає, що в глибинних питаннях комплаенса за нинішніми мірками Практика розбирається як одна з кращих.

Адвокати Практики не займаються питаннями насильницьких злочинів, вони не ведуть справи, пов’язані з наркотиками. Вони дуже чітко спеціалізуються на економічних справах, – акцентує він. – Специфіка економічних злочинів неймовірно сильно відрізняється від іншої криміналки. Вона характерна від політичної адвокатури, яка зараз переживає бум, і її представники не обділені увагою.

Робота White-collar crime юридичної компанії вимагає хорошого знання економіки і законодавства: цивільного, господарського. Тут дуже багато дрібних нюансів, багато цифр. Якщо класичний юрист трактує букву закону, то тут ще потрібно трактувати цифри.

Артем Афян підкреслив, що Практика безпеки бізнесу заточена на абсолютно конкретні дії – захист бізнесу. У вересні цього року збирали власників і директорів підприємств на конференції SafeSide і експерти ЮК Juscutum дали практичні рекомендації щодо захисту бізнесу від негативного впливу зовнішніх і внутрішніх загроз. А останні події з військового стану викликали швидку реакцію у адвокатів Практики і дозволили зібрати курс з безпеки, який стартував 7 грудня. Разом з представниками бізнесу, силових структур і юридичними експертами вони вже розібрали частину найсучасніших підходів в безпеки українських компаній, продовження – 14-15 грудня.