вимкнути дудлвключити дудл

У Києві стартує бієнале сучасного мистецтва “Київська школа”

8 вересня в Києві стартує бієнале сучасного мистецтва “Київська школа”.

Цей культурний проект складається з шести шкіл, програма яких об’єднує художників, інтелектуалів, активістів і студентів. Кожна школа включає виставки і лекторії. Більшість робіт, представлених у рамках проекту, будуть створені на основі проведених учасниками досліджень.

Кожна з шкіл підніме гострі питання, що стоять перед українським та європейським суспільством, а також політичні реакції на виклики сучасності. Одним з основних акцентів програми буде досі маловідомий культурний вплив українського авангарду минулого століття на контекст світового мистецтва. 

“Школа викраденої Європи” – це серія лекцій, семінарів та дискусій за участю українських та міжнародних теоретиків, істориків, активістів та художників, ставить питання про можливість іншої Європи в контексті української та загальноєвропейської кризи.

“Школа образу та доказу” зосередиться на кіновиробництві як інструменті критичного аналізу війни в Україні. Дослідники, медіа-активісти та режисери працюватимуть над серією документальних відеоробіт в співпраці з українськими і міжнародними кінематографістами.

“Школа переміщених осіб” – це мережа, яка збере вимушених переселенців і громадські ініціативи з різних країн, а також художників, які стали переселенцями з політичних причин.

“Школа самотності” представить перформативні та дослідницькі роботи, пов’язані з відчуттям постреволюційних втрат і розчарувань. Школа об’єднує художників і активістів, що брали участь у протестах в Україні, арабських країнах, Гонконзі, Південній Америці та Росії.

У “Школі пейзажу” художники та географи, поети та політологи, історики та економісти представлять різноманітні інтерпретації ландшафту України в різні історичні періоди. У рамках школи також будуть продемонстровані роботи сучасних художників з різних країн, досліджують культурні і політичні значення пейзажу.

“Школа реалізму” збере представників різних художніх напрямів для спільної дискусії про нову актуальність реалізму в теорії та практиці мистецтва.

Основною локацією “Київської школи” буде приміщення Будинку одягу на Львівській площі, шедевр пізньорадянського модернізму, побудований за проектом Валентина Їжакова. Два поверхи Будинку одягу будуть перетворені у простір для експериментального художнього та освітнього виробництва, відкритого широкій публіці. Таким вибором локації бієнале підкреслює потенціал Києва для розвитку художнього мистецтва.

Бієнале продовжиться до 1 листопада 2015 року. 

Детальну програму, локації та усю додаткову інформацію можна подивитись тут 

АО “Юскутум” – партнер проекту Бієнале “Київська школа”.