вимкнути дудлвключити дудл

Слабкі ланки: які державні органи користуються найменшою довірою. Український юрист. Денис Овчаров

Державні органи в Україні не критикує хіба що ледачий. Проте і серед поганих є найгірші. Юристи поділилися думками щодо того, які з державних органів на сьогодні є найслабшими.

Відчути різницю

Денис Овчаров, партнер практики правової безпеки бізнесу АО «Юскутум»

У державі, як і в організмі, все взаємопов’язано. Якщо погано працюють руки, то рано чи пізно дістанеться і голові. Так само і з державою та її органами. Торік, незважаючи на Революцію Гідності, відзначилися правоохоронні органи.

Об’єднавшись в єдиному пориві з співзалежними судами, наприкінці року вони виконали п’ятирічний план з обшуків. У більшості випадків обшуками називали звичайну статтю 186 Кримінального кодексу України, тобто грабіж.

Не сталося поліпшень щодо свободи зібрань. 23 серпня 2014 року було затримано активіста Вадима Згаму, який протестував проти проведення параду під час війни. Методи затримання нічим не відрізнялися від прийнятих у поваленому Майданом режимі.

Торік ми активно ініціювали кримінальні справи проти слідчих як ефективний засіб стримань і противаг з незаконної діяльності. Міліція демонструвала солідарність з народом, щоправда, не зовсім зрозуміло яким.

Більшість правоохоронців у Донецькій та Луганській областях поповнили ряди сепаратистів. При цьому найбільш «популярним» методом тиску на бізнес залишалися обшуки та допити, що були приправлені публічними скороспілими звинуваченнями на сайті МВС у сепаратизмі, тероризмі та дитячій порнографії у крайньому разі.

Але одне радує: попри труднощі, немає безробіття. Ніхто із захисників порядку не хоче йти. Залучення іноземців хоча б на посади радників вселяє надію на реформи, які співвітчизники не здатні провести.

pdf-версія статті