выключить дудлвключить дудл

Судейский корпус — стойкое сообщество, которое не сдает своих почти никогда. Юридическая газета online. Денис Овчаров

Опубликовано на языке оригинала

Нещодавно було внесено зміни до ст. 247 КПК України.

Тепер слідчий та прокурор зобов’язані звертатися з клопотаннями про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо суддів, працівників суду та правоохоронних органів та/або у приміщеннях судових та правоохоронних органів до слідчого судді апеляційного суду, найбільш територіально наближеного до органу досудового розслідування.

Ці зміни є виправданими та актуальними з огляду на проведені нещодавно у Апеляційному суді м. Києва обшуки, оскільки найчастіше у суди апеляційної інстанції ідуть працювати судді з судів першої інстанції, які перебувають в юрисдикції цього самого апеляційного суду.

Тобто не відбувається жодної ротації кадрів і немає навіть уявної неупередженості. Суддівський корпус – стійка спільнота, що не здає своїх майже ніколи. Майже. Якщо дозвіл вимагають від судді апеляційного суду, що добре знає своїх колег, висока ймовірність його завчасного попередження про таких візитерів.

Пошук корупційної складової – модна тенденція у законопроектній діяльності. До цих змін слідчий суддя апеляційного суду мав більше можливостей отримати неправомірну вигоду від свого колеги чи знайомої йому людини, проте прийняті зміни суттєво цей чинник знижують, оскільки зазвичай судді різних територіальних юрисдикцій не знайомі один з одним, не знають працівників апарату та правоохоронних органів, які працюють в іншій територіальній одиниці.

Законодавець максимально зменшив корупційні чинники та ризики побутових, особистих, дружніх та інших соціальних контактів між слідчими суддями апеляційних судів та суддями, працівниками суду та правоохоронних органів, щодо яких розглядається клопотання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, що сприятиме гарантованому постановленню законних ухвал незалежним неупередженим судом під час проведення негласних слідчих (розшукових) та більш ефективному виконанню завдань кримінального провадження, встановлених ст. 2 КПК України.

Автор:

 адвокат, партнер практики правовой безопасности бизнеса

АО «Юскутум»

По материалам Юридической газеты online