вимкнути дудлвключити дудл

(RU) Викрав телефон і цього ж дня загримів до в’язниці. Історія про карму і про те, що треба думати головою. Артем Афян

В Африці, на території Танзанії, є плем’я Чагга. Його люди донині зберегли свій традиційний уклад життя. Вони не користуються благами цивілізації ні в єдиному її прояві. Вважається, що той, хто зробить це, буде проклятий. Річ, яка невідома людині, забере його душу і зробить своїм рабом.

Історія Михайла Таболіна

Михайло Таболін любив повторювати, що всі ці гаджети – чисте зло. Втім, був повністю згоден з жителями племені в Танзанії. Він нічого не знав про Чагга, але багато з оточуючих могли б знайти паралелі в рівні розвитку Михайла і представників племені. І не завжди це порівняння було б на користь Таболіна.

Він відсидів чотири роки за п’яну бійку з тяжкими тілесними. «Міханя» відчув швидкість прогресу набагато гостріше, ніж всі. За час, проведений ним у в’язниці, «мобіли» і пейджери змінили смартфони. Інтернет, соцмережі, дрони. Герой цієї розповіді був дитиною 90-х, але вже представляв старе покоління.

У в’язниці він чув про цю дивину, але не міг усвідомити, наскільки міцно вона вплелася в повсякденне життя. «Міханя», як в романтичній комедії «Кейт і Лео», раптом опинився в складному сучасному світі. Ось тільки в житті у нього не відбувалося нічого романтичного, та й аристократичних манер XVIII століття не спостерігалося.

Він вирішив подолати тимчасовий бар’єр єдиним доступним йому способом. Зробити, як зараз можна говорити, квантовий стрибок. Але мовою Михайла це був не стрибок, а гоп-стоп. Як людині голодних часів люди навколо здавалися йому казково багатими. Всі вони ходили з дорогими гаджетами, добре одягнені. Багатство було поруч, тільки руку простягни. І він вирішив протягнути.

Увечері він дочекався багатообіцяючого і задумливого перехожого, наздогнав його в під’їзді, поставив підніжку. Чоловік впав на підлогу і вдарився головою. Михайло влучно завдав йому ще два удари в скроню, озирнувся і понишпорив по кишенях. Здобиччю стали двісті гривень і відразу дві мобіли. Михайло поспішно зник з місця злочину.

Безглузде викриття «злими духами»

П’янке повітря свободи. Воно не тільки радує, але і втомлює. Від нестачі розкладу і наказів Михайло втомлювався так само сильно, як міський житель в горах. Михайло не святкував свою перемогу. Він просто пішов спати. Однак він перестрахувався і вирішив перекантуватися ніч на таємній квартирі знайомого.

Посеред ночі його розбудив стукіт у двері. Коли Михайло продер очі, в квартирі вже було повно «ментів». Вони кричали, але більшість серед них іржали як коні. Михайло водив очима і не розумів, як його так швидко знайшли.

Підступ незрозумілих гаджетів

Король племені Чагга наставляє своїх підданих утримуватися від спокус цивілізації старим прокляттям, слова якого розчинилися в століттях. Залишився лише набір звуків, які навіюють страх перед незбагненним. Українська держава теж вміє наставляти своїх громадян незрозумілими словами. Але якщо придивитися, то можна побачити мудрість. Ось витяг з доповіді слідчого для управління зі зв’язків з громадськістю МВС в місті Києві:

«…Таболін М. В. побачив, як незнайомий йому чоловік, Кожучко П. П. 1967 р.н., Увійшов до під’їзду №2 будинку №3 на Радянській вулиці. З метою пограбування Таболін наздогнав його і, підставивши підніжку, повалив його на підлогу. Зробивши кілька ударів в голову і тіло, Таболін М. В. забрав у своєї жертви телефон марки Самсунг і пристрій, схожий на апарат для зв’язку…»

Цими малозрозумілими для звичайної людини словесними конструкціями вожді племені погоджуються з королем племені Чагга. Незрозумілий для тебе гаджет може виявитися не просто мобільним телефоном, а апаратом стеження за засудженим. І лише взявши цей апарат, ти вже став винним, адже він повідомляє злим духам в тілі поліцейських, де ти. А його вартість дозволяє кваліфікувати твої дії як особливо тяжкий злочин.

І ось вже через півтора місяці прокляття збулося, і Михайло отримав ще шість місяців позбавлення волі. Людство знову відривається в технологічному стрибку, а наш герой, як і плем’я Чагга, залишається покинутим в своєму часі.

Артем Афян, керуючий партнер юридичної компанії Juscutum

MC Today