вимкнути дудлвключити дудл

УКРАЇНА МОЖЕ ПРОВЕСТИ ПЕРШЕ В СВІТІ ДЕРЖАВНЕ ICO ДЛЯ БУДІВНИЦТВА МЕРЕЖІ ШПД. АРТЕМ АФЯН

Для будівництва загальнонаціональної мережі ШПД до Інтернету чиновники розглядають можливість проведення державного ICO. Ідея була озвучена на нараді під керівництвом прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана минулої п’ятниці.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив заступник голови Держагенції з питань е-урядування Олексій Вискуб, передає InternetUA.

- Останні тижні активно працюємо над Національним планом розвитку широкосмугового доступу до мережі Інтернет. Мета, основні проблеми та перспективи всім зрозумілі, залишу за дужками. Ключовим завданням є пошук фінансування на такий великий і складний проект. І ось на останній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України запропоновано одну дуже інноваційну і навіть революційну ідею – проведення державного ICO для залучення коштів на будівництво ШПД в Україні, – написав Вискуб. – Ну і як Вам така ідея з першого в світі державного ICO?

Як уточнили нашому виданню в Держагенції з питань е-урядування, нарада зі створення ШПД в Україні пройшла ще 30 березня, а ідея з ICO розглядається як один з варіантів реалізації цього проекту наряду, наприклад, з приватно-державною співпрацею.

ICO (Initial Coin Offering) – це аналог первинного публічного розміщення акцій, який застосовується в криптовалютному співтоваристві і означає початкове розміщення монет. Компанії, які вирішили так привернути капітал, замість акцій випускають цифрові маркери. В майбутньому інвестори можуть скористатися набутими токенами наступним чином: або розплачуватися ними на більш вигідних умовах за послуги всередині платформи, або, дочекавшись, коли ці маркери виростуть в ціні, вийти з ними на біржу і обміняти на іншу криптовалюту або фіатні гроші, отримавши прибуток. Оскільки ICO має справу з випуском токенів, то проект, який проводить таку кампанію, повинен працювати на технології блокчейн.

Судячи з опублікованою Олексієм Вискубом схемою, у випадку з залученням інвестицій через державне ICO пропонується створити бюджетну установу, яка буде за це відповідати, далі – розробити проект покриття ШПД України з урахуванням особливостей ICO і інвестицій, провести емісію кріптотокенів, власне, ICO – продаж криптотокенів , і реалізувати проект за рахунок залучених інвестицій.

ico.jpg (54 KB)

«Несподіваною» і «сміливою» назвав таку ідею експерт в сфері IT-права, адвокат, керуючий партнер Juscutum Артем Афян:

17353179_1300765166637268_363130207226576677_nЗаяву про проведення в Україні першого державного ICO можна назвати досить сміливою. Вона певною мірою несподівана для української держави. Якщо подивитися на глобальний тренд, вважаю, що зараз настає друга хвиля в питанні ICO і великі гравці будуть вести подібні проекти. Проект, який реалізовували в Венесуелі, був лише пробним кроком. Звичайно ж, він розглядається через призму самої країни. Але сам формат державного ICO – це провісник тих інструментів, які держава зможе використовувати для зміни формату відносин зі своїми громадянами.

Якщо говорити про Україну, то з наявною інформацією поки сказати щось про реалізацію складно, зазначає експерт, однак такий формат в цілому можливий навіть без нового законодавства:

Потрібно правильне застосування класичних правових механізмів і, можливо, ряд нових підзаконних нормативно-правових актів та роз’яснень. Хто знає, може, дійсно в Україні здійсниться повномасштабне державне ІСО. Розглянути такий проект варто дуже детально, – вважає керуючий партнер Juscutum.

InternetUA