вимкнути дудлвключити дудл

ІДЕАЛЬНЕ ICO З UTILITY TOKENS. АРТЕМ АФЯН

17353179_1300765166637268_363130207226576677_nЗ того моменту, як ICO-проекти згадали про існування регуляторних правил, слово «utility» стало для багатьох фаундерів чимось на зразок оберегу від злих регуляторних духів.

- Які зобов’язання ви будете брати на себе перед токенхолдерами?

- Ще не знаємо, але це буде ютіліті.

- Ми будемо робити ютіліті токен, будемо платити дивіденди, обіцяти зростання, але це буде ютіліті. Допоможете нам?

- Дорогий, у тебе помада на шиї.

– Ні, це ютіліті.

Токен на метро

Я хочу привести юридичну модель ідеального проекту на ютіліті токенах, показавши на ньому всі ризики. Отже, знаєте, що є хрестоматійним ютіліті токеном? Жетончик на метро. Він навіть перекладається як токен. Дає право на проїзд. Загалом, ютілітіше бути вже не може.

Тепер уявімо собі, що ми проводимо ICO метрополітену. Це просто уявити. Мета – зібрати на прокладку ліній у віддалені райони міста. Тобто, у нас буде реальна проблема і зовсім відчутна для інвесторів мета (особливо жителів цих районів). Навіть блокчейн тут ідеально лягає в систему обліку жетончиків. Боротьба з корупцією, оплата з мобільного та інше.

Першими покупцями стануть жителі тих районів, куди передбачається тягнути метро. Для них цінність буде в тому, що вони стануть споживачами продукту, який їм потрібен. Але їх інвестицій, швидше за все, не вистачить. Інакше вони б вже переїхали в район ближче до метро.

Тоді ми застосовуємо знижку. І тут уже потрібно бути акуратним, тому що, даючи знижку в 40% раннім інвесторам, ми вже можемо порівняти вартість залучених грошей з кредитними. І якщо інвестори захочуть побачити метро за чотири роки, то ставка у нас вийде 10%. А інвестори, яким саме метро до лампочки, навряд чи захочуть давати вам гроші на такий час і чекати окупності.

Але фаундери розумні. Вони розганяють попит штучним дефіцитом за допомогою акції «один жетон в одні руки». Адвайзерами ICO стають Пілон Паск з Бангладеш і Джон МакКафе. У групах Telegram метро обіцяють провести вже не просто на Троєщину, а відразу на Марс.

В цьому випадку фаундери роблять такий, який здається їм, розумним крок – вони оголошують, що жетончиків існує кінцева кількість, а ціна визначається ринком. Звичайно, розумні фаундери ніколи не скажуть публічно, що токен буде рости. Але в приватних бесідах за келихом віскі великим інвесторам вони малюють х5 або х10. Інвестори беруть великі пакети і… правильно, холдять.

Припустимо, що експромтом агенти не дали фаундерам зробити кеш-аут. Проект зібрав величезні гроші. Фаундери в перервах між самостійним копанням в бруді (бо кошторис не був належним чином прорахований) ходять на конференції і читають вебінари про те, як токенізація прокладає шлях з князів в грязі. Журнал Men’s Health друкує їх на обкладинці. Маркетинг, звичайно, зжер 20% зборів, але на крипторахунках неймовірні гроші.

І ось, настає день старту торгів. Він два рази переносився, але далі тягнути не можна. Метро побудовано на 30%, але один склад вже курсує. З першого дня лістингу жетонів на біржі ціна падає. Перші спекулятивні інвестори поспішають зафіксувати прибуток. Ось тільки покупців немає, тому фаундерам палять залишки зборів, щоб імітувати попит.

На ринку звертається 5% жетонів, ціна вирівнюється і починає перевищувати номінал, частина населення бідних районів переходить на таксі, тому що це дешевше. Попит падає, токен летить вниз, таксисти каламутять своє ICO.

- А чому нас викликають на допит в прокуратуру?

- Тому що ваше ICO занадто успішне.

- На Lambo якого кольору краще їхати на допит: у нас є червона, жовта і зелена.

- На тій, де багажник більше. Поклади туди теплі речі.

Але фаундери не зупиняються. Вони прив’язують всі транзакції до біржі. Купити жетон на метро можна тільки через спеціальний додаток, а ціна на нього змінюється щохвилини. Бабусі проклинають фаундерів, молодь купує велосипеди. До ICO таксистів приєднуються маршрутники.

Тоді фаундери вирішують рятувати проект і прив’язують до токенів турнікети. Великі пули токенів обмінюють на турнікети, щоб генерувати транзакційний дохід. Одночасно турнікет є повною нодою. У цей момент ряд великих інвесторів починають зливати токен, хтось знаходить вразливість в коді і починає грати винагородою. Тепер кожен турнікет бере свою комісію. На вході тисняви, люди перебігають між турнікетами і скандалять.

Одного важкого чоловіка затиснуло в турнікеті, і він пише скаргу в Сінгапур (так, ICO структуровано там: з третього світу в перший – це девіз нової гілки метро) щодо захисту прав споживачів. фаундери починають несамовито дошкуляти з-за кордону. Участь у великій виставці на конференції в Сінгапурі доводиться скасувати, тому що є ризик не пройти паспортний контроль.

В цей же час Пілон Паск попадається на торгівлі самогоном в Бангладеш. Про це пише LetKnow.News, токени падають. Проекту потрібно працювати, а виручки немає. Вся вона розмазана по гаманцях китів, які створили окремий Telegram-канал і хитається ринок. Фаундери продають свої Lambo, і намагаються довести вагони метро хоча б до того, щоб у всіх були однакові колеса. На це йде рік. Один з фаундерів психує і їде на Балі медитувати. Решта закривають проект. За проритим тунелях їздять вагонетки з запряжених в них щурами.

Справжній ютіліті токен може бути цікавий венчурним інвесторам, або ж досить привабливим для випуску облігацій.

LetKnow.News