вимкнути дудлвключити дудл

Про “шлюбний договір” – його ризики та переваги, 1ТV, коментар Руслана Редька

Шлюби укладають на небесах, реєструють у РАЦСі й часто-густо останнім часом підкріплюють ще й контрактом. Саме такий договір у разі розлучення дозволяє парам без зайвих скандалів поділити нажите. За півроку такі угоди підписали понад півтисячі українських сімей. Мода на шлюбні контракти до України докотилася з-за кордону, кажуть експерти. І радять – бути уважнішими тим, хто одружується з іноземцями.

 

 

 

 

 

 

 

Про “шлюбний договір” – його ризики та переваги – Яна Іщенко.

 

Ось ця пара, де жінка стояла на драбині і підписувала свій шлюбний контракт разом з юристом, який також мусив видертись на ту ж саму драбину…

 

Дівчині на цьому фото було байдуже, що підписувати, каже професійна міжнародна сваха Наталя. За 16 років роботи вона видала заміж за іноземців сотні українок. З поняттям “шлюбний договір” стикалась не раз. Каже – це чи не обов’язкова умова подальшого спільного життя з боку “заморських принців”.

 

Наталія Коваль, міжнародна весільна сваха:

 

- Існує такий певний стереотип, що ось українки такі злі. Вони прийдуть, все заберуть і він залишиться голий і босий. І я дуже рада, що є така можливість, як шлюбний контракт – показати чоловікові, що добре, ми домовляємося, є ось такі умови, живемо собі далі.

 

Контракту боятися не варто, переконує сваха. Навіть радить укладати його своїм клієнткам. Каже, так дівчата знатимуть, які умови на них чекають. Юристи як один радять підписувати такі документи в Україні. Пояснюють – труднощі перекладу та чуже законодавство часом грає не на користь нареченої.

 

- Брачные договоры бывают американского типа и брачные договоры бывают европейского типа.

 

Шлюбні договори підписані за законодавством Україні мають статус європейських. А значить – регулюють лише майнові права подружжя.

 

Руслан Редька, юрист:

 

- Законодатель запрещает нам некие личностные правоотношения между супругами. То есть, исполнения супружеского долга и ты должен целовать 2-3 раза в день, и тому подобное.

 

Чудернацькі примхи і забаганки допустимі для договорів американського типу, пояснюють експерти. В них можна прописати будь що: стосується це кольору рушників чи віри в інопланетян. Спільне для двох видів контрактів – розподіл майна після розлучення та грошова компенсація за подружню зраду. Останнє більш властиве зіркам шоу-бізнесу, які прагнуть вберегти себе від скандалу та банкрутства. Крім того, правильний контракт, який вважається “дійсним у суді” – містить умови вигідні для обох сторін.

 

Наталія Бочарова, адвокат:

 

- Брачный договор в конечном итоге можно признать недействительным именно исходя из того, что один из супругов находится в невыгодном положении по отношении к другому. Нельзя в брачном договоре прописать, что все имущество принадлежит только одному супругу, а другому – только 50% от официальной заработной платы.

 

Клод приїхав до України з Монако. Його син невдовзі одружиться з українкою. Однак ні про який контракт ані родина нареченого, ані його обраниці й чути не хочуть.

 

Клод, громадянин Монако:

 

- Їм це не потрібно. Цього не вимагає законодавство ані вашої, ані нашої країни. Свідоцтва про шлюб їм буде достатньо. Тим паче найголовніше, що вони мають – це кохання. І вони вже його поділили на двох.

 

Заморська мода на “твоє і моє”, прописане у шлюбних контрактах, не для люблячих пар, переконані Аліна і Сергій. За два роки цивільного шлюбу вони усвідомили – там, де є кохання, ділити нічого.

 

Аліна і Сергій, молодята:

 

- Если в отношениях идет изначально неискренность и материальная заинтеоесованость, то о каких чувствах может идти речь и какие могут будут дальше отношения.

 

Укласти шлюбний договір можуть молодята – він вступить у дію, щойно ті зареєструють шлюб. А також вже одружені пари. В такому випадку документ вважатиметься дійсним з визначеної ними дати після нотаріальних процедур. Змінювати ж умови договору можна скільки завгодно.

 

За матерілами Першого Національного