вимкнути дудлвключити дудл

Про нюанси обрання запобіжних заходів посадовцям слухачам LHS розповів Станіслав Борис

Блок «Досудове провадження у справах щодо посадовців» у LHS триває. Про обрання запобіжного заходу для посадовців між резонансом та КПК України слухачам розповів Станіслав Борис, керівник Практики безпеки бізнесу, радник АО Juscutum.

Спікер зазначив, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною 1 статті 177 КПК України. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених КПК України.

Серед обставин, що беруться до уваги при обранні запобіжного заходу, можна виокремити такі: вагомість наявних доказів, тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі, вік та стан здоров’я, міцність соціальних зв’язків, репутація, майновий стан, наявність судимостей підозрюваного та обвинуваченого, дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, розмір майнової шкоди, ризик продовження чи повторення протиправної поведінки тощо.

Станіслав Борис проілюстрував доповідь прикладами із судової практики.

У ході лекції він також зупинився на певних ризиках, які можуть стосуватися адвокатів. Зокрема, ряд рішень Ради адвокатів та Правила адвокатської етики забороняють ототожнювати адвокатів з клієнтами та втручатися в професійні права адвокатів. У свою чергу, в своїй діяльності адвокат зобов’язаний протистояти будь-яким спробам посягання на його незалежність. Конфіденційність відіграє ключову роль, адже на адвоката в резонансних кримінальних провадженнях здійснюється певний тиск зі сторони ЗМІ, громадськості, правоохоронних органів, політиків, державних органів, криміналітету тощо. Якщо говорити про коментарі для ЗМІ, то погоджену з клієнтом позицію варто доносити представникам ЗМІ протягом 30–45 секунд.

На завершення лекції Станіслав Борис дав слухачам цінні практичні поради. Він порекомендував завжди вимагати випустити клієнта з «клітки», закривати судове засідання за такої потреби і можливості, якісно готувати клієнта, зважати на доцільність доказів, мати ґрунтовну позицію (версію) і грамотно підходити до комунікації зі ЗМІ.

Станіслав Борис, керівник Практики безпеки бізнесу, радник АО Juscutum

LegalHighSchool