Juscutum - Новини

Вчасно складений заповіт може убезпечити ваш бізнес

Світ вкотре стрепенувся від нового штаму коронавірусу. Закриваються кордони, включно з недопусканням своїх громадян та підданих на територію держав. Поки все погане відбувається не з нами, від цього ще якось можна відмежуватися. Однак підкажіть мені, що ви будете робити, якщо вірус наздожене вас? Давайте розглянемо найгірший із сценаріїв.
Припустимо, у вас є бізнес. Якщо він прибутковий, то з імовірністю у 99,9% в вас не одна юридична особа. Їх декілька: кілька ТОВок з ПДВ і без, десяток ФОПок, декілька компаній за кордоном на якихось островах або в Панамі.

Щоб у контролюючих держорганів не було зайвих питань, усе налагоджено таким чином, щоб всі ці компанії ніяк не були пов'язані, ваша частка в них була трохи вищою мінімальної зарплати та дивіденди, які ніхто не виводив. Навіщо нам зайві податки?
Під внесені в робочі проєкти капітали немає ніяких розписок. У кращому випадку є всіма улюблені «понятійні угоди», за юридичну силу яких, як то кажуть, давайте не цокаючись. Словом, поки ви тут, ця схема працює. Складність історії з коронавірусом у тому, що він показав нам зблизька наскільки раптово смертною є людина.

Один із клієнтів Juscutum після зараження вірусом, здавалося б, вже йшов на поправку. Уранці він порадував рідних високою сатурацією, а вже через годину від наслідків нестачі кисню у нього відірвався тромб. Цей клієнт був класичним прикладом кейсу «все на ньому». Усе на ньому, але жодного пристойного документа. Наявність нерухомості, рахунків, автомобілів - це все чудово, але добре жити далі хочеться не лише вашим дітям, а й дітям ваших партнерів. Якщо сьогодні вас раптово не стане, а крім вас ніхто не в курсі порядку вашої роботи, то завтра якийсь дурень буде про неї розповідати.
Тепер додамо до цього пирога родзинок: коли ваші боржники зникли, а кредитори - ні. У цій реальності вашій родині треба буде якось жити далі. Раніше було так, що саме ви захищали членів своєї родини від шкідливих контактів із зовнішнім світом, оберігали світло в їхніх вікнах та можливість жити так, як хочеться. Саме в цьому й полягав сенс усіх ваших старань.

Вважається, що карма діє як хороший вчитель: спочатку розповідає, потім показує здалеку на прикладі, а якщо не дійшло, то змушує пройти цей шлях самостійно, щоб ти вже точно все усвідомив. Адже інформація - це і є саме ті різні погляди на одне й те ж явище, а досвід - скільки разів ми наступимо на граблі, щоб зрозуміти, що їх треба відрізняти не тільки за кольором, а й за формою. Щоб захистити себе від негативних наслідків, необхідно опрацювати цей найгірший із сценаріїв, покроково, в деталях та заздалегідь.
Подумайте, як захистити своїх близьких від необдуманих або «добре» спланованих дій ваших партнерів. Подумайте, чи потрібен вам повірений, який знатиме хоча б де та скільки чого шукати.

Шість місяців після смерті діє заборона на розпорядження вашим майном. Однак якщо призначити керуючого спадщиною, розпорядження буде здійснюватися цим уповноваженим виконувачем духівниці. Така уповноважена людина допоможе вам заздалегідь впорядкувати наявну у вас документацію.
Складання заповіту - важливий момент. Краще його скласти та уникнути питань щодо спадкування за законом для своїх близьких. Адже усім нам добре відомо, що ніщо так не згуртовує родину, як втрата близької людини й ніщо так не розділяє, як необхідність ділити її майно.

Потрібно враховувати, що право підписувати заповіт не передається за довіреністю. У разі чого, в інфекційне відділення нотаріуса не впустять. Аннушка вже розлила вірус.

Таїсія Білоцька, адвокат, бізнес-партнер сімейної практики Juscutum.

Сімейне право