вимкнути дудлвключити дудл

Отримати професійні роз’яснення податкового законодавства членам Асоціації допомагають семінари. Сергій Поліщук, Галина Пилипенко

ART_0162-Edit Сергей Полищук

31 травня відбувся семінар для членів Асоціації платників податків України, який провели фахівці Генеральної дирекції Асоціації платників податків України на чолі з Генеральним директором Людмилою Герасименко, аудиторська компанія Juscutum Audit і адвокатське об’єднання Juscutum.

Відкрила семінар Генеральний директор Людмила Герасименко, яка привітала учасників заходу та окреслила ряд важливих питань, що стосуються захисту платників податків – членів Асоціації, правильності застосування нових змін у законодавстві та наголосила, що такого роду заходи дають змогу членам Асоціації – платникам податків бути своєчасно обізнаними у найактуальніших питаннях податкового законодавства.

Людмила Герасименко представила доповідачів – радника Президента ВГО «Асоціація платників податків України» Ганну Білоцерківську; керівника відділу розробки перспективних напрямків діяльності ВГО «Асоціація платників податків України» Ірину Білотіл, заступника керівника Управління захисту прав платників податків ВГО «Асоціація платників податків України» Катерину Гривнак та партнерів з аудиторської компанії Juscutum Audit і адвокатського об’єднання Juscutum:

  • Сергія Поліщука – кандидата економічних наук, сертифікованого аудитора, керуючого партнера аудиторської компанії Juscutum Audit;
  • Галину Пилипенко – старшого юриста адвокатського об’єднання Juscutum.

Радник Президента ВГО «Асоціація платників податків України» Ганна Білоцерківська зупинилась на змінах до форми податкової накладної та порядку її заповнення відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 23 лютого 2017 року № 276, термінах її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних та формування податкового кредиту.

Ганна Білоцерківська особливу увагу платників податку звернула на вимоги щодо необхідності та правильності заповнення по всіх товарах/послугах в податковій накладній кодів товарів згідно УКТ ЗЕД та послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, а також надання з 01 липня 2017 року права органам Державної фіскальної служби України зупиняти реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Учасників семінару було ознайомлено з проектом наказу Міністерства фінансів України з питання визначення Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для такого зупинення та переліку документів, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Заступник керівника Управління захисту прав платників податків Катерина Гривнак зупинилась на повноваженнях місцевих рад з питань прийняття рішень щодо запровадження плати за землю як місцевого податку та щодо нормативної грошової оцінки земель. Довела до платників податків зміни податкового законодавства, зокрема, щодо порядку встановлення ставок земельного податку для різних категорій земельних ділянок, індексації нормативної грошової оцінки земель та зміну позиції ДФС із застосування відповідних коефіцієнтів, а також інші зміни, які вплинули на суму податкового зобов’язання з плати за землю у цьому році. Також, Катерина Гривнак висвітлила питання оподаткування земельних ділянок під придбаними об’єктами нерухомого майна, оренди земель державної та комунальної власності. Звернула увагу на прийняті зміни до Типової форми оренди земель та до форми податкової декларації з плати за землю. Надала рекомендації, як уникнути помилок при розрахунку сум земельного податку та орендної плати за землю.

Ірина Білотіл – керівник відділу перспективних напрямків діяльності Асоціації платників податків України в рамках останніх новацій законодавства висвітлила тему з податку на доходи фізичних осіб. Зокрема, під час виступу було розглянуто доходи, які з 2017 року не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, роз’яснено питання оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна та оподаткування доходу, отриманого в результаті прийняття спадщини, наголошено на зміни ставки податку для доходів у вигляді дивідендів тощо. Крім того, особлива увага була приділена праву застосування податкової соціальної пільги окремими категоріями платників податків та визначено підстави нарахування податкової знижки до грудня 2017 року для-будь якого платника податків за наслідками попереднього звітного року.

Галина Пилипенко, старший юрист Практики податкового права адвокатського об’єднання Juscutum, розповіла про податкові перевірки. На даний момент існують зміни до Податкового кодексу України, внесені у кінці 2016 року, що стосуються саме них. Деякі, звичайно, позитивні, а деякі створили для платників податків додаткові проблеми. Галина підняла питання про те, що вдале проходження перевірки – це не просто отримання по її результату довідку про відсутність порушень. Найважливіше зрозуміти свої слабкі сторони та стати краще в порівнянні з собою вчорашнім, не припустити порушень своїх прав або зафіксувати такі порушення належним чином, та підготувати базу для подальшої боротьби з органами ДФС. У фінальній фазі доповіді ми згадали про чудодійну силу судової практики та про необхідність її вивчати та використовувати.

Сергій Поліщук, керуючий партнер Juscutum Audit визначив важливі моменти встановлення управлінського обліку на підприємстві. Ці питання дуже хвилюють бухгалтерів та фінансистів, що показали опитування та тестування. Саме основним аспектам постановки ефективної системи управлінського обліку був присвячений виступ Сергія. Слухачі дізналися про те, хто відповідальний за управлінський облік у компанії, з чого почати процес організації та як зробити це найбільш ефективним.

Закриваючи захід, Людмила Герасименко зазначила, що Асоціація зацікавлена в діалозі зі своїми членами. І цей діалог повинен бути корисним, перш за все для членів Асоціації – платників податків. Звернулася до учасників семінару з проханням повідомляти про наявність проблем у сфері діяльності, запропонувала розглянути основні положення проекту нового ліберального Податкового Кодексу України, розробленого фахівцями Асоціації разом з українським бізнесом.

АППУ