вимкнути дудлвключити дудл

Оподаткування прибутку адвокатів по-новому

Податкова у своєму листі від 03.04.2012 р. № 9779/7/17-1217 вирішила висловити думку з приводу витрат, які враховуються при оподаткуванні доходів осіб, які здійснюють незалежну адвокатську діяльність.
 
 
Дану думку роз’яснює юрист практики податкового права ЮК «Юскутум», адвокат Андрій Фомічов.
 
Оподатковуваним прибутком адвоката вважається сукупний чистий прибуток, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для ведення певного виду незалежної професійної діяльності.
 
Крім основного гонорару адвокату надається право отримувати грошові кошти з клієнта, які необхідні для покриття фактичних витрат (наприклад, транспортні витрати, послуги фахівців, послуги перекладача або нотаріуса і т.д.). Проте, такі витрати, а також порядок їх погашення, повинні бути передбачені в угоді на правову допомогу.
 
Так якщо особа, яка займається незалежною адвокатською діяльністю, не стане на облік до податкового органу, це спричинить оподаткування прибутку, отриманого від такої діяльності без врахування витрат.
 
В результаті свого роз’яснення Державна податкова служба України приходить до висновку, що до складу витрат адвоката, який здійснює незалежну професійну діяльність, включаються виключно документально підтверджені витрати, які безпосередньо пов’язані з такою професійною адвокатською діяльністю та які визначені угодою (оплата роботи фахівців, чиї висновки запитуються адвокатом, транспортні витрати, оплата друкованих, копіювальний та інших технічних робіт, перекладів та нотаріального посвідчення документів, телефонних розмов і т.д.).
 
Отже можна зробити висновок, що ті, документально підтверджені, але не позначені в угоді про правову допомогу, витрати (такі як курси підвищення кваліфікації, тренінги, транспортні та інші витрати на таке навчання тощо) не будуть входити до складу витрат адвоката, і адвокат буде зобов’язаний нести такі витрати з власної кишені. Варто зауважити, що згідно Порядку підвищення кваліфікації адвокатами України (набирає чинності з 1.03.2012 року) таке навчання (як мінімум протягом перших трьох років діяльності) буде обов’язковим і безпосередньо пов’язаним з діяльністю адвоката.