вимкнути дудлвключити дудл

Нову фіскальну службу треба створити з нуля. Газета по-українські. Андрій Фомічов

Нову фіскальну службу пропонує створити прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Про це заявив під час засідання колегії Міністерства фінансів 27 липня:

— Дуже серйозно стоїть проблема кадрового оновлення. Створити з нуля нову державну фіскальну службу, нову фінансову інспекцію — найважчий, але най­ефективніший спосіб. Так само, як набиралася поліція в Києві, ми рано чи пізно до цього дійдемо.

— Прем’єр каже правильні речі — з такою системою фіскальних органів та їх кадровим складом жити платникам податків неможливо. А іноземний інвестор не скоро прийде в Україну, — коментує керівник практики податкового права адвокатського об’єднання “Юскутум” Андрій Фомічов. — Країна давно готує і випускає велику кількість правників, фінансистів, економістів, бухгалтерів — це і є ті ресурси, з яких можна робити оновлення. Його основою можуть стати спеціалісти-практики, профільні асоціації та міжнародні фахівці. Вже є відповідний досвід на прикладі патрульної служби.

Однак питання не лише в організаційній структурі чи професійних якостях персоналу. Головне — які завдання ставляться перед фіскальною службою. Досі весь час було — наповнення бюджету всіма можливими і неможливими способами. Тому позитивний результат повного оновлення можливий при переході від фіскальної до сервісної функції при одночасній ефективній податковій реформі. Це і запровадження електронних сервісів, і зменшення звітності, і докорінна зміна системи перевірок.

По материалам Газета по-українські