вимкнути дудлвключити дудл

Новий Telegram-бот Staff Bot – майданчик для співпраці режисерів і акторів без посередників

Юристи АО Juscutum представлять на найбільшій технологічній конференції в Європі Web Summit в Лісабоні Telegram-бот, в якому можна вести базу даних акторів і укладати з ними договори.

Щоб полегшити режисерам і кастинг-менеджерам роботу не тільки з підбору акторів, а й з формалізації взаємин з ними, юристи адвокатського об’єднання Juscutum, спільно з провідною українською компанією в сфері продакшн Radioaktive Film, розробили Telegram-бот – Staff Bot, за допомогою якого можна не лише упорядкувати діяльність кастинг-менеджерів з підбору акторів, а й укласти договір, щоб оформити питання, пов’язані з правами інтелектуальної власності, важливі для продакшн.

Бот почали розробляти на початку 2018 року, коли в процесі знайомства зі сферою продакшн з’ясувалися нюанси оформлення персоналу, задіяного в зйомках.

«Були моменти, на які юрист не міг не звернути увагу: це і актори масовки, яких часто не оформляють, і складності передачі прав інтелектуальної власності, які можуть призвести до фінансових втрат в проекті, і недобросовісні актори, і кастинг-агентства», – пояснює Наталія Радченко, СЕО проекту Staff Bot, партнер Практики податків і бізнес-ефективності АТ Juscutum.

Telegram-бот Staff bot вирішує багато проблем кастинг-менеджера і режисерів продакшн-компаній, фільммейкерів і рекламних агентств. По-перше, він дозволяє прямо укласти контракт з актором в електронній формі, завізувавши його електронним підписом, по-друге, працює як невелика CRM-система і дозволяє адмініструвати проекти, акторів, задіяних в них і договори з ними, а також бот дає можливість користуватися актуальною базою даних акторів і організовувати коли, просто натиснувши на одну кнопку.

Для акторів бот доступний безкоштовно. Вони можуть вносити свої дані в бот, додавати відео та фото, щоб отримувати доступ до кастинг-менеджерів безпосередньо.

У липні Staff Bot був представлений в Film Office на Одеському кінофестивалі і викликав жвавий інтерес не тільки у вітчизняних режисерів, а й у їх зарубіжних колег.

«Швидке оформлення акторів без залучення дорогих юристів і актуальні бази акторів цікаві всім, – розповідає Артем Афян, керуючий партнер Juscutum. – Наша компанія спеціалізується на розробці legal-tech рішень для різних бізнесів, тому ми відразу оцінили перспективність створення бота для укладення електронних договорів саме в сфері продакшн і медіа».

Вже у вересні Staff Bot пройшов інтерв’ю на одну з наймасштабніших європейських технологічних конференцій Web Summit, яка буде проводиться на початку листопада в Лісабоні.

«У нас з’явилася можливість пітчити наш проект перед кращими умами світу, отримати додаткову експертизу, відгуки менторів та доступ до великим інвесторам, щоб зробити продукт ще краще. Про це мріють багато стартапів», – говорить Наталія Радченко.

ain.ua