вимкнути дудлвключити дудл

Нові застави або як вигідніше відпустити корупціонера. Голос Столиці. Денис Овчаров

В уряді пропонують визначати заставу для корупціонерів в десятикратному розмірі від отриманого хабара. Відповідний законопроект вже внесений на розгляд парламенту.

Корупціонерам можуть ускладнити життя вже найближчим часом. Кабмін подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонується заборонити випускати під заставу корупціонерів, яких звинувачують у привласненні, розтраті або заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах.

До цієї ж категорії потрапляють службові особи, які займають особливо відповідальне становище, незалежно від розміру вигоди.

Про плюси і мінуси даного законопроекту радіостанція Голос Столиці поговорила з адвокатом, партнером практики правової безпеки бізнесу АО «Юскутум» Денисом Овчаровим.

Розкажіть, в чому суть цього документа?

— Йдеться про те, що якщо корупціонера піймали на хабарі, то щоб вийти під заставу, він повинен внести десятикратний розмір від хабара.

Згідно з цим законопроектом?

— Так, я якраз його зараз аналізую. Це дуже дивна позиція з обранням такого запобіжного заходу. Справа в тому, що не головне, чому люди виходять під заставу. Всі бажають дізнатися, не на якій підставі вони вийдуть під заставу, а коли буде вирок, який вступить в законну силу.
 

Скільки часу потрібно правоохоронцям для того, щоб довести і засудити корупціонера?

— Є встановлені терміни — від двох місяців до року.

Протягом року вже повинен бути винесений вирок або справа має бути передана до суду?

— Протягом року справа має бути передана до суду, це максимум.

Але багатьом обвинуваченим вдається сховатися до винесення вироку завдяки заставі…

— Справа в тому, що ми не знаємо статистики, скільки дійсно сховалося.

Ви за заставу чи проти застави?

— Я за заставу з кількох причин. Застава, яка сьогодні застосовується, це досить альтернативний запобіжний захід. Чому? Закон не встановлює максимальну планку. Так, є 300 мінімальних заробітних плат, це з особливо тяжких злочинів, але суд у виняткових випадках може вийти за рамки цієї суми. У нас були застави і по мільйону гривень, і по два, і по три мільйони. Але ми не знаємо статистики, чи дійсно ті люди, які вносили заставу, покинули країну чи не відвідують слідчі заходи.

Якщо цей законопроект все-таки приймуть, що буде з тими корупціонерами, яких вже затримали, але випустили під заставу?

— Нічого не буде, закон зворотної сили не має, тому змінювати запобіжний захід їм не будуть.

За матеріалами радіостанції Голос Столиці