вимкнути дудлвключити дудл

Нова служба по боротьбі з корупцією, це черговий тренд — Проконова. Голос Столиці

Масове скорочення і «страшна» люстрація налякали чиновників. Для того, щоб не залишитися без хлібного місця, в органах влади створюють відомства, які дублюватимуть функції один одного.

Генпрокуратура створила службу по боротьбі з корупцією серед прокурорів. Курирувати цю інспекцію буде заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе, а працювати в ній будуть майже 40 осіб. Він заявив, в його підпорядкуванні будуть працювати дев’ять слідчих, три прокурора та 25 працівників.

Структура буде займатися службовими перевірками, активно буде працювати над корупційними справами і посадовими злочинами, вчиненими самими прокурорами.

Навіщо ГПУ знадобився новий підрозділ — розповіла в ефірі радіостанції Голос Столиці адвокат практики правової безпеки бізнесу АО «Юскутум» Ксенія Проконова.

Навіщо потрібно антикорупційне бюро, якщо додатково створюють усілякі антикорупційні служби?

— Знаєте, це приблизно як управління по роботі над управліннями, які працюють з управліннями, приблизно так звучить ця новостворена служба… Крім того є служба внутрішньої безпеки. Також є ще один момент, який дозволяє визначити, чому створена така служба. Зараз всі досить сильно бояться люстрації і підшукують собі нове місце.

Відповідно, це привід піти в новостворений орган, оскільки вимога на нього нібито не поширюється, тому що подібний орган буде тільки створюватися. Можна вчасно піти, зайняти якусь нішу для того, щоб не потрапити під чистку. Більше того, боротьба з корупцією — це тренд. Начебто створюють щось, але ніхто не розуміє, чим вони займаються.

Раніше фігура замгенпрокурора Давида Сакварелідзе обговорювалася як головна на пост керівника Національного антикорупційного бюро. Але поки нова структура повноцінно не запрацювала — йому підшукали посаду в ГПУ. Може поява антикорупційної інспекції при ГПУ – це не стільки дієвий орган, скільки місце під гостя?

— Як варіант. Але місце під гостя — це не спроба від чогось піти. Я згодна з таким формулюванням, як місце під гостя. Крім того, створення таких органів, які підпорядковуються структурі, з якою вони повинні були боротися – це нонсенс.

За матеріалами радіостанції Голос Столиці