вимкнути дудлвключити дудл

Навіщо прийшли і що насправді шукають в офісах виробників алкоголю. Поліна Марченко

49015756_1043439255857033_8151946222429536256_nСпівробітники Державної фіскальної служби (ДФС) України в п’ятницю, 22 грудня, провели обшуки в офісах виробників алкоголю у справі трирічної давності про незаконне виробництво алкогольної та іншої підакцизної продукції. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив народний депутат Сергій Лещенко. Ця новина на вихідні заполонила все медіапростір.

Що ж хотіли знайти фіскали в офісах виробників алкоголю?

Відомий факт, що значна частина державного бюджету наповнюється завдяки акцизних зборів, і ставка цього акцизу з кожним роком впевнено повзе вгору.

На сьогоднішній день в Україні значну частину ринку алкоголю займають всього лише 8 виробників цього продукту, завдяки сплаті акцизних зборів від яких почасти й наповнюється бюджет України. Так що ж шукали?

На нашу думку, ситуація значно ширша, ніж здається насправді. Зовсім недавно Державна фіскальна служба була вкотре реорганізована: тепер ДФС і митниця – знову окремі відомства. На мій погляд, справа не стільки в прийдешніх новорічних святах і сезонних збільшеннях продажів алкоголю, а в цілеспрямованій роботі по виконанню плану бюджетних надходжень вже в 2019 році. Ми вже відзначали, що в наступному році передбачається збільшення прибутковості бюджету за рахунок платників акцизного податку, обсяг якого законодавцями оцінюється в 5,9 млрд грн. Про це розповідала Галина Пилипенко, адвокат Практики оподаткування та бізнес-ефективності ЮК Juscutum. А кримінальне провадження, якому вже більше 3-х років, – це тільки привід для несподіваного силового вторгнення в бізнес-процеси.

Але, в будь-якому випадку, перешкоди крупних підприємств галузі вже створені і це може вилитися в такі наслідки, як вилучення значної кількості техніки і документів. Не виключено, що після обшуків діяльність деяких компаній на якийсь час фактично зупиниться.

КПК України передбачає право правоохоронців під час обшуку вилучати речі і документи, які мають відношення до кримінального провадження. Як правило, перелік майна, яке підлягає вилученню, зазначається в ухвалі суду про обшук і в даному випадку перелік не є вичерпним, що дало право вилучати за принципом «все, що бачимо».

Як далі розвиватимуться події, можна тільки вгадувати, оскільки ніякої більш інформації на сьогоднішній день немає.

Поліна Марченко, юрист Практики безпеки бізнесу ЮК Juscutum.

All Retail