вимкнути дудлвключити дудл

НААУ розширює горизонти у сфері розвитку ІТ-права

Зважаючи на швидкість технологічного розвитку й зміни у законодавстві ІТ-сфери та з метою сприяння розвитку ІТ-права, поширення спеціалізованих практик, захисту прав людини та приведення законодавства України у відповідність до міжнародних стандартів у сфері IT-технологій Розпорядженням Голови НААУ, РАУ Головою Комітету з ІТ-права призначено адвоката Артема Афяна.

Артем Афян, адвокат, один із засновників та керуючий партнер адвокатського об’єднання “Juscutum”. Займається впровадженням інновацій в сферу надання юридичних послуг. Є автором ідеї першого мобільного додатка адвокатського захисту. Виступає за легалізацію Bitcoin в Україні. Неодноразово здійснював юридичний супровід державних інвестиційних проектів в сфері інформатизації. Постійний учасник робочих і ініціативних груп по розробці законопроектів, спрямованих на лібералізацію в економіці і захист інвестицій в Україні. Є членом експертної ради при Комітеті ВРУ з питань інформатизації та інформаційних технологій, Комітету Інтернет асоціації України з інтелектуальної власності, Головою юридичного комітету Асоціації підприємств інформаційних технологій України та консультантом Прем’єр-міністра України з питань цифрової економіки. Автор аналітичних публікацій в ділових, професійних ЗМІ.

“ІТ на сьогодні розвивається надзвичайно динамічно і надає багато викликів для сучасних адвокатів. У межах Комітету ми спробуємо налагодити зв’язки з усіма напрямами розвитку ІТ та долучити адвокатів до вирішення сучасних проблем у цій сфері. Будемо працювати по всьому спектру, починаючи від кіберспорту й закінчуючи криптовалютою. У наших планах є не просто внутрішня робота серед адвокатів, а й налагодження зв’язків з основними гравцями для того, щоб адвокати отримували практичні знання та навички”, – зазначає про активізацію роботи Комітету Артем Афян.

Комітет з ІТ-права розпочав свою діяльність 30 березня 2018 року. Під головуванням Тараса Бачинського Комітет займався розробкою проектів нормативно-правових актів, співпрацював з спеціалізованими юридичними клініками щодо сприяння наданню безоплатної правової допомоги у сфері IT і поширенню практичних знань серед студентів ВНЗ України, сприяв поширенню спеціалізованих практик у сфері інформаційних технологій та проводили цікаві й корисні заходи з метою підвищення кваліфікації адвокатів: Форум “ІТ-індустрія: реалії судочинства та  адвокатура”,  LVIV IT LAW FORUM та інші.

Також, члени Комітету долучилися до розробки навчального посібника “Основи ІТ-права”, який було присвячено аналізу судової практики та юридичному супроводу ІТ-компаній в Україні.

За сприяння Комітету між Національною асоціацією адвокатів України та сервісом онлайн освіти Online Law School 18 січня 2019 року був підписаний Меморандум про співробітництво. У рамках якого члени Комітету стали тренерами навчальних програмах Online Law School та долучилися до розробки унікального спецкурсу по вивченню основ ІТ-права, а саме: особливості юридичного обслуговування ІТ-компаній, податкове та корпоративне структурування ІТ-бізнесу, складання договорів, юридичне забезпечення діяльності web-ресурсів та e-commerce, криптовалюта в Україні та в світі, захист інформації в ІТ та ін.

НААУ висловлює найщирішу подяку попередньому складу Комітету за плідну працю у напрямку розвитку ІТ-права в Україні!

НААУ