вимкнути дудлвключити дудл

Мобілізація підприємств: задіють ресурси держсектору – експерт. Голос Столиці. Артем Афян

Мобілізація торкнеться, насамперед, підприємств та установ, які до цього, так чи інакше, брали участь у виробництві товарів або подвійного призначення, або працювали на оборонку, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці адвокат, керуючий партнер АО “Юскутум” Артем Афян.

Мобілізація торкнеться і підприємства. Установи зобов’язані бути готовими до роботи в так званий особливий період. Однак до чого саме готуватися підприємствам, стане ясно після затвердження урядом мобілізаційного плану. Нагадаємо, Петро Порошенко доручив Кабінету міністрів перевести низку галузей національної економіки на функціонування в умовах особливого періоду для гарантії безперебійного забезпечення Збройних сил.

Детальніше про мобілізацію підприємств радіостанція Голос Столиці поговорила з адвокатом, керуючим партнером АО “Юскутум” Артемом Афяном.

Яким чином підприємства мають готуватися до цієї мобілізації? Які підприємства можуть потрапити під мобілізацію?

– Є закон про мобілізацію, тому перші страхи, наприклад, у рекламного агентства, яке думає, що його мобілізують копати окопи, не виправдані. Для більшості підприємств, які братимуть участь в мобілізації, є так звані мобілізаційні завдання. Зазвичай це підприємства державного сектора, які до цього, так чи інакше, брали участь у виробництві товарів або подвійного призначення, або працювали на оборонку. Вони отримуватимуть свої мобілізаційні завдання в рамках виробництва, тобто це або перепрофілювання виробництв, або ж випуск додаткових ліній, або робота в додаткові зміни.

Що стосується приватних підприємств, то, швидше за все, у певних регіонах мобілізація може їх торкнутися виключно у сфері транспорту. Це стосуватиметься транспортних підприємств, на які може бути покладено завдання з транспортування солдатів. Але відповідно до нормативних актів Кабіну, витрати цим підприємствам відшкодовуватимуться. Тому якщо підприємство невелике, якщо воно не працює з оборонною сферою, якщо у нього немає мобілізаційних завдань, то хвилюватися йому особливо нічого. Крім того, якщо підприємство раніше жертвувало гроші на армію, то з початком мобілізації з такого підприємства грошей більше не візьмуть.

Як бути з поставками продуктів харчування? Мобілізація торкнеться підприємства цієї галузі?

– Ця продукція не закуповуватиметься в «Сільпо», тобто це не продрозкладка. Точно так само, як і раніше, поставкою в армію могли займатися певні підприємства, і далеко не всі з існуючих підприємств промислового комплексу працювали і поставляли, годували нашу армію, точно так само буде і при мобілізації. Є мобілізаційні плани, а також є резерви. Тому тут теж не варто очікувати того, що раптово прийде продрозкладка і почнуть відбирати їжу. Якщо будуть потрібні додаткові продовольчі програми, то оперативно будуть оголошені тендери і будуть проведені закупівлі.

За матеріалами радіостанції “Голос Столиці”