вимкнути дудлвключити дудл

Люстрація в Україні: силовиків-хабарників випускають під заставу. Голос Столиці. Денис Овчаров

Начальника управління тилу Національної гвардії Святослава Манжуру, якого було затримано за хабар, звільнили під заставу. Наскільки справедливо таке рішення суду, враховуючи, що в країні фактично йде війна, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіли співорганізатор волонтерської ініціативи «Злий єнот» Юрій Олентирь і адвокат, партнер практики правової безпеки бізнесу АО “Юскутум” Денис Овчаров.

Печерський районний суд Києва звільнив під заставу начальника управління тилу Національної гвардії Святослава Манжуру, якого було затримано за хабар. Сума застави склала 240 тисяч гривень при хабарі у 230 тисяч, повідомляє «Інтерфакс-Україна». За даними агентства, зараз це рішення суду оскаржується органами прокуратури. Про реакцію громадськості на рішення суду радіостанція Голос Столиці дізналася у співорганізатора волонтерської ініціативи «Злий єнот» Юрія Олентиря.

Як у волонтерському середовищі сприйняли рішення суду?

− У волонтерському середовищі у нас всі настільки зайняті, що просто немає часу звертати увагу на такі резонансні справи. Але насправді, в країні йде війна. За законами воєнного часу за такі справи взагалі має бути розстріл.

Ви якось будете реагувати? Що може зробити громадськість в цій ситуації?

− Зараз час виступати всім тим, хто кричить, що у нас в країні має відбуватися люстрація. У нас є пан Соболєв, який проводить люстрацію, і інші − вони мають звернути увагу на суддівську систему України, президент має відреагувати, прем’єр… У нас стільки людей, які повинні реагувати на такі події, але чомусь мають реагувати волонтери, громадськість, студенти… У нас є держава, в державі є чітка схема і вона має працювати.

Про правову сторону цього питання в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів адвокат, партнер практики правової безпеки бізнесу АО “Юскутум” Денис Овчаров.

Як ви оціните ситуацію?

− Це реальна робота нового КПК. Справа в тому, що рішення знаходиться в рамках чинного законодавства, воно адекватне і справедливе. Людину звинувачують у корупційних діях, це не насильницький злочин. Отже, коли суд обиратиме запобіжний захід, навіть якщо це буде переміщення особи під варту, до Лук’янівського СІЗО, то альтернативою завжди буде застава. І в даному випадку застава була в рамках тієї суми хабара. Тому рішення справедливе.

З одного боку, це тяжкий злочин, де методи покарання − до десяти років позбавлення волі. Але ми говоримо про те, що діє презумпція невинності. Ми не знаємо, наскільки в правовій площині зібралася та доказова база, яка є підставою для притягнення людини до відповідальності. Тобто не можна стверджувати, що він винен − це вирішуватиме суд. І до вироку суду запобіжним заходом обрали заставу. Якщо він порушить правила утримання на заставі, тобто буде ухилятися від слідчих заходів, то запобіжний захід поміняється.

За матеріалами радіостанції Голос Столиці