вимкнути дудлвключити дудл

Ксенія Проконова в якості члена жюрі виступила на прес-конференції “Дискримінатор року-2015″

16 листопада в Міжнародний день толерантності відбулася прес-конференція на тему: “Дискримінатор року-2015″, на якій правозахисники оприлюднили імена посадовців, що найбільш злісно порушили принципи рівності та недискримінації цього року. За звання “переможця” змагалися 13 українських номінантів. У складі жюрі ” Дискримінатора” по виявленню порушників була адвокат АО “Юскутум” Ксенія Проконова.

“Говорити про дискримінацію сьогодні – це як показувати електрику тим, хто не бачить нічого поганого в каганці. Проте це необхідно робити, оскільки, ознайомившись з окремими ініціативами міністерств і відомств, розумієш, що краще вказати на конкретні вчинки конкретних осіб. На жаль, держава ні стандарти не розробляє, ні покарання ефективно не застосовує” - відмітила адвокат, старший юрист практики правової безпеки бізнесу АО “Юскутум” Ксенія Проконова.

У номінації “Найбільш небезпечна законодавча ініціатива” антипремію отримала Верховна Рада України, яка позбавила права голосувати на місцевих виборах 2015 року більше мільйона переселенців із Донбасу та Криму.

У номінації “Реально Г*”   (*реально ганебний вчинок)  “перемогу” отримав власник аквапарку в Ужгороді, колишній мер міста Сергій Ратушняк. У червні 2015 року адміністрація ужгородського аквапарку відмовила студентам-іноземцям у відпочинку. Так мер піклувався про здоров’я жителів міста, не пускаючи “сифілісну і туберкульозну циганоту краю та всього світу”.

Володимир Спільниченко, виконавчий директор НСК “Олімпійський”, став антигероєм відразу у двох номінаціях “Язик мій – ворог мій” та “Вибір молоді”. Після скандалу у зв’язку з побиттям чорношкірих вболівальників на НСК ” Олімпійський” директор стадіону запропонував зробити окремий сектор для чорношкірих. На іронічне питання журналіста : “Якщо ви вважаєте, що це провокація, може, їм і на стадіон не можна ходити? Можливо, їм тоді створити окремий сектор”? У відповідь Спільниченко, у пориві бажання запобігти рассизму, з пропозицією охоче погодився.

Порушники отримали антипремію “Дискримінатор року” та символічний приз – шори.

Довідка

Нагорода вручається з 2013 року. Шори – спеціальні пластини, які надівають на голову коням для того, щоб ті не могли дивитися на всі боки. Адже лауреати антипремії своїми діями демонструють зашоренність і обмеженість у поглядах і діях.

Організатори прес-конференції : Центр інформації про права людини в співпраці з Коаліцією по протидії дискримінації в Україні, за підтримки Європейської Спілки та Міжнародного фонду “Відродження”.