вимкнути дудлвключити дудл

Крок до зірок. Український юрист. Андрій Фомічов.

Як позначиться імплементація норм Угоди про асоціацію з ЄС на діяльності юрфірм в Україні? Чи стане це стимулом до виходу нових гравців на український ринок та українських юрфірм на європейський? Чи очікуєте змін у вашій юридичній компанії?
 
Андрій Фомічов, адвокат, керівник практики податкового права АО «Юскутум»

Теоретично євроінтеграційні процеси не повинні критично впливати на юридичний ринок. Вони мають проходити плавно, і саме на державні інституції покладені завдання такої імплементації. 

З іншого боку, зрозуміло, що у держави немає відповідних людських, матеріально-технічних та інших ресурсів для якісного і безболісного зближення національного та європейського законодавства в усіх сферах. Крім того, останнім часом спостерігається тенденція тотального суспільного контролю. Тому в практичному плані найближчим часом саме представники юридичного ринку візьмуть на себе таке завдання, як аналіз, розробка та впровадження проектів і рекомендацій щодо ефективної євроінтеграції.
 
Не омине юридичний ринок і функція громадського контролю всіх євроінтеграційних процесів. Такі завдання і функції реалізовуватимуться завдяки активній участі юридичних компаній у будь-яких конференціях, круглих столах, семінарах тощо, співпраці з міжнародними партнерами. А найбільш просунуті компанії готуватимуть відповідних фахівців і навіть започаткують на своїй базі розвиток практики права Європейського Союзу.