вимкнути дудлвключити дудл

Кримінальна відповідальність за фінансування сепаратизму: коментар експерта. Голос столиці. Артем Афян

Про нововведення в Кримінальному кодексі України і про політичні складові цієї ідеї радіостанції «Голос Столиці» розповів адвокат Артем Афян.

Фінансування захоплення влади і зміни державних кордонів відтепер кримінально карається. Такі зміни до Кримінального кодексу України підтримали 238 народних депутатів. Тепер фінансування дій, спрямованих на насильницьку зміну влади, або ж на повалення конституційного ладу, карається позбавленням волі строком від 5 до 7 років з конфіскацією майна. Фінансування дій, пов’язаних зі зміною державного кордону, загрожує позбавленням волі на строк від 3 до 5 років так само з конфіскацією майна.

«Якщо люди зібралися і вимагають відставки уряду, то це не є незаконним. Але якщо вони вимагають те, що суперечить явно державним інтересам, наприклад, відокремити шматок території або ж вони вимагають насильницького повалення влади, то це вже протиправна дія. Але в статті найцікавіше трохи інше: фінансування тероризму і до цього не було дозволено законом, але криміналізація в законі дозволяє зараз не чекати, поки буде доведено факт тероризму, поки схоплять основного учасника. Просто людину зловили, коли вона передавала гроші через барикади – усе, цього вже достатньо для того, аби дати їй термін, причому досить строгий. Конфіскація тут – додатковий батіг, який раніше міг не застосовуватися або застосовуватися, тут він вже досить чітко прописаний, це додаткова матеріальна відповідальність, яка стримуватиме людей від того, щоб допомагати тим силам, які розвалюють країну», – пояснив Афян.

Крім того експерт заявив, що на сьогоднішній день така криміналізація – це спроба припинити потік фактичної допомоги, яка надається тероризму.
Нагадаємо, цей закон був зареєстрований у травні минулого року, однак науково-експертне управління Верховної Ради його не схвалило через певні юридичні протиріччя. Ініціаторами законопроекту є Ірина Луценко та Андрій Кожем’якін.

За матеріалами Голос столиці