Вам подобаються подарунки? Дивне питання, правда?
Давайте поставимо його інакше: а вам подобаються корпоративні подарунки від співробітників/партнерів/клієнтів? У цьому випадку все вже не так однозначно, адже підібрати дійсно корисний подарунок – завдання складне.
Ні, ми не применшуватимемо важливість та корисність щоденників, календарів, ручок та листівок. Інше питання – чи згадаєте ви про цей подарунок, а що важливіше – про того, хто подарував його, через тиждень, місяць, рік.
Питання, яке ми щороку ставимо собі при виборі подарунків: чи дійсно ними будуть користуватися в майбутньому або вони вирушать припадати пилом у шафі/будуть передаровані дружині/чоловіку/тещі/подрузі?
Juscutum у всіх асоціюється з прогресивністю, інноваціями та чимось цікавим. Ми, звісно, жартували, що можна бути першими й тут та придумати найнепотрібніший із усіх новорічних подарунків, а потім вирішили – а чому б не піти далі та не поєднати. І ось саме такі характеристики як абсолютна, тотальна, безпросвітна марність і прогресивність з'єдналися в NFT.
Ми вирішили подарувати нашим клієнтам такий предмет цифрового мистецтва, розуміючи, що для багатьох він стане першим у їхній можливій майбутній колекції. Ми розуміємо, що більшість із власної волі не стануть експериментувати з новими платформами та інноваціями і ми вирішили подарувати нашим клієнтам можливість відчути ці інновації на собі, не заморочуючись на вивчення та процеси. Ми все зробили за них, а вони вже зможуть насолодитись найцікавішим: відчути, що таке володіти NFT.

Безумовно, я не володію даром передбачення і не можу передбачити, у що це виллється. Але я впевнений, що деякі митці точно будуть використовувати цифрові платформи. Ми уклали договір із Дарією Заседою, однією з найперспективніших, на мій погляд, художниць із надзвичайно цікавою історією. Вона створила спеціально для нас картину, яку ми перетворили на NFT та подарували клієнтам. Можливо, для когось це стане початком нової колекції або поповненням вже існуючої, а для когось – просто досвідом та цікавим відчуттям.
До речі, ми здивували не лише клієнтів, а й художницю.
“Згодна, сьогодні NFT досі сприймається як авантюра, як чергова іграшка прогресивних умов, яку незабаром замінять на щось нове. Що ж стосується сенсу, то будь-яке мистецтво здебільшого безглузде й марне, бо це категорії розуму, а мистецтво хоче розмовляти з душею та почуттями глядача.
Напевно, нам варто сприймати NFT просто як формат, а не як радикально нове слово в мистецтві, щось небачене досі. Спершу був печерний живопис, тепер – блокчейн-технології, в майбутньому, можливо, твори мистецтва будуть вводити людині з якимось щепленням, мовляв, бачиш дрібні штрихи на плечі – це моя колекція Ван Гога, а ось ці крапочки – зібрання імпресіоністів”, – вважає Дарія Заседа.
Найприємнішим та найнесподіванішим для нас стало те, що один із клієнтів майже відразу ж виставив NFT на продаж за 4 тисячі доларів. Дуже круто та цікаво, коли твій подарунок продовжує йти далі “гуляти” та збагачувати своїх власників. Більше того, тепер Juscutum може говорити, що ми подарували кожному клієнту по картині вартістю 4 тисячі доларів.
Цілком можливо, що наступного року багато інших компаній теж почнуть дарувати NFT. Ну а ми, у свою чергу, придумаємо щось ще марніше та прогресивніше.
____________________
*Невзаємозамінний токен (NFT, non-fungible token) – вид криптографічних токенів, кожен екземпляр яких унікальний (специфічний) і не може бути заміщений іншим аналогічним токеном, хоча зазвичай токени взаємозамінні за своєю природою.
Невзаємозамінний токен представляє собою сертифікат унікальності цифрового об'єкту – цифровий криптографічний сертифікат, який підтверджує право на володіння цифровим активом (цифровим артефактом, файлом). NFT не перешкоджає копіюванню цифрового артефакту, він лише закріплює право володіння оригінальним екземпляром цифрового артефакту.
Автор: Артем Афян, керуючий партнер Juscutum
Джерело: MC.today