Juscutum - Новини

Іноземцям не потрібно буде приїздити в Україну, щоб оформити е-резидентство

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 4245 з поправками до Бюджетного кодексу про механізм е-резидентства, який, зокрема, передбачає пільгову ставку податку на прибуток у розмірі 5%.

Пропонується створити правове поле для залучення іноземних працівників, як електронних резидентів — платників податків в Україні без фізичного перебування на території нашої держави. Цей законопроєкт може зробити Україну більш відкритою для людей, які займаються бізнесом у сфері IT.

Говорили з одним з ініціаторів законопроєкту Ярославом Железняком, народним депутатом України від фракції «Голос» і адвокатом Максимом Грековим.

Ярослав Железняк: Головна ідея — якщо ви представник IT-сфери, креативної індустрії, то де б ви не були — в Німеччині, США, Білорусі — можете не виїжджаючи зі своєї країни, не покидаючи робочий стіл, написати електронний запит в Україну. Вас перевірять на можливість отримати е-резидентство, яке дасть вам можливість отримати ті умови, за якими зараз працюють багато ФОПів. Це достатньо привабливі умови.
Ми ще не виносили цей законопроєкт на розгляд, у нас є підтримка з боку «Слуги народу», уряду. Будемо сподіватись, що й інші підтримають це, бо нема ніяких ризиків для країни, просто можливість зібрати більше податків.

Максим Греков: Я хочу зробити акцент на тому, яку саме інфраструктуру ми будемо пропонувати разом з цим податком у 5%. Сама ідея виглядає дуже класно, може в перспективі залучити додаткових платників податків.
Перше питання, яке в мене виникає: людина реєструється електронним резидентом в Україні, набуває статусу суб’єкта господарювання, а яким чином ця людина відкриє рахунок у фінансовій установі України? На сьогодні мені складно уявити, як український банк відкриє рахунок громадянину Бангладешу, якого він ніколи не бачив.
Наш досвід роботи в Європі говорить про те, що така схема, яка працювала у Прибалтиці, призвела до проблем. Через кілька років такої практики Європа зіткнулась з тим, що її просто заполонили неякісні клієнти, які незрозуміло звідки взялися, чим насправді займаються. Тому сьогодні в європейському банку не можна відкрити рахунок, не перебуваючи у європейській країні.


Повну розмову слухайте в аудіофайлі за посиланням на Громадське радіо.
Міжнародний бізнес