Практика
міжнародного бізнесу
Максим Греков
БІЗНЕС-ПАРТНЕР
Послуги:
 • Консультування з питань діяльності іноземних компаній, вибору юрисдикції, бізнесу та персональної міграції

 • Підготовка засновницьких реєстраційних документів, меморандумів, угод акціонерів згідно із законодавством вибраної юрисдикції

 • Супровід реєстрації компаній за кордоном

 • Адміністративний та юридичний супровід іноземних компаній

 • Послуги довірчого управління

 • Супровід відкриття корпоративних та особистих банківських рахунків за кордоном

 • Комплексна правова підтримка бізнесу
  А український бізнес може і повинен розвиватися також і за межами країни. Кожен раз звертатися до зарубіжних консультантів досить складно – їх не завжди легко зрозуміти, їх важко знайти, до того ж, вони не знають тонкощів нашого законодавства.
  Логічно, що більшість юристів в Україні консультують в основному за українським законодавством.
  Логічно, що більшість юристів в Україні консультують в основному за українським законодавством. А український бізнес може і повинен розвиватися також і за межами країни. Кожен раз звертатися до зарубіжних консультантів досить складно – їх не завжди легко зрозуміти, їх важко знайти, до того ж, вони не знають тонкощів нашого законодавства.


  Сьогодні для українського бізнесу існує маса перешкод для роботи за кордоном, починаючи від складної дозвільної системи та закінчуючи необхідністю отримання ліцензії для інвестування за кордон. Все це обмежує український бізнес територією своєї країни, що суперечить сучасним глобальним тенденціям розвитку ринків. Для того, щоб допомогти бізнесу розвиватися в інших країнах, ми заснували практику міжнародного бізнес-адміністрування. Фахівці цієї практики володіють повною юридичною картиною, необхідною для роботи бізнесу за межами України.


  Ця практика не просто консалтинг. Ми допомагаємо розібратися в юрисдикції країни, де планується вести діяльність, налагодити робочі процеси за кордоном і управляти ними. Наша робота будується на моделі персонального асистента. Ми консультуємо та забезпечуємо іноземну складову бізнесу: від передачі документів до організації зустрічей з представниками банків, юридичних і аудиторських компаній. При цьому основним принципом є повна конфіденційність інформації клієнта.


  Бути персональним асистентом клієнта означає для нас забезпечити максимально зручні умови роботи клієнта у правовому полі поза Україною. Ми постійно моніторимо чинне законодавство та попереджаємо клієнтів про зміни в юрисдикціях, що їх цікавлять. При цьому найважливішими критеріями сервісу для нас є упевненість і комфорт клієнта.


  Вивчати та аналізувати право відразу декількох країн – це окрема та дуже цікава сфера, що дозволяє бачити карту світу у багатовимірному форматі. З клієнтами я говорю не лише про співвідношення корпоративних і податкових переваг юрисдикцій та їх конвенцій, але й намагаюся консультувати, ґрунтуючись на знанні міжнародних політичних та економічних процесів. Я розумію, що клієнтам не потрібна чисто теоретична консультація з витягами із законодавства різних країн, тому ділюся своїми знаннями з різних сфер життя.
  КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД МАКСИМА ГРЕКОВА
  Коли у будь-якого активу є документ про походження та власника, то кожен, хто з ним має справу, розуміє, що, у разі правопорушення, власник може обґрунтовано звернутися до правоохоронних органів. У тому числі за допомогою правоохоронних органів країни реєстрації компанії, що є ще однією перевагою вибору локації в цивілізованому світі. Якщо хтось управляє активами, то таке управління можна описати в правовому полі, в тому числі й відповідальність управляючого. Відповідно, такий управляючий десять разів подумає про заходи безпеки для таких активів.
  КОЛИ БІЗНЕС ВИРІС ЗІ СТАРТАПУ І ДОВІВ СВОЮ ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ
  "Структурування активів" - актуальна тема для власників, бізнес яких виріс із стартапу і довів свою життєздатність. Хаотична організація бізнесу не додає впевненості в завтрашньому дні, не створює офіційний дохід акціонеру і не виключає податкові ризики. Захистити ваш бізнес допоможе системний підхід у виявленні слабких місць вашої структури та ідентифікація зон ризику, використання корпоративних та договірних засобів захисту активів та контрольні процедури.
  Міжнародна реструктуризація зазвичай йде поряд з міжнародним податковим плануванням. Коли бізнес хоче виходити за межі однієї країни, з'являються питання обрання юрисдикцій та відповідних інструментів: типу компанії, системи оподаткування тощо. Реструктуризація починається з аналітичної частини, коли консультанти вивчають бізнес клієнта, бізнес-процеси і пов'язані з ними ризики, після чого формують пропозицію. Наступною складовою є планування і моделювання, і тільки після цього починається вибудовування майбутньої структури і бізнес-процесів, узгодження з законодавством інших країн, де буде представлений бізнес.
  ЧОМУ АКТИВ ПОВИНЕН МАТИ ДОКУМЕНТ ПРО ПОХОДЖЕННЯ
  План безподаткової ліквідації компанії з іноземним капіталом необхідно розпочати з ліквідації відповідно до закону країни її реєстрації. Необхідно призначити кваліфікованого ліквідатора, підготувати звіт по МСФЗ, затвердити ліквідаційний баланс та виплатити акціонеру ліквідаційний дохід. Після цього необхідно подати декларацію в українську податкову, де заявити про ліквідацію нерезидента. Будьте уважні, щоб не допустити найтиповіших помилок у процесі ліквідації нерезидентної компанії, серед яких: strike off компанії нерезидента, виплата дивідендів замість ліквідаційного доходу та відсутність у процедурі ліквідації необхідних документів за підписом ліквідатора.
  КОЛИ БУДУЄТЬСЯ СТРУКТУРА БІЗНЕСУ?
  ЯК ПРОВЕСТИ БЕЗПОДАТКОВУ ЛІКВІДАЦІЮ КОМПАНІЇ З ІНОЗЕМНИМ КАПІТАЛОМ?
  Окремо слід торкнутися питання про найбільш оптимальний спосіб розкриття наявної структури клієнта перед українською податковою і наслідки такого розкриття. Якщо компанія робоча, то варто подумати над створенням сабстанс в країні її реєстрації, інакше можуть бути проблеми з "тестом на ділову мету". Якщо компанія офшорна і є передумови для закриття рахунку в банку, то варто розглянути варіант безподаткової ліквідації до закінчення 2021 року. Також можливі варіанти: перенесення податкової резидентності компанії в країну управління такою компанією, зміни податкової резидентності бенефіціара, перенесення нерезидентної компанії в країну, де ставка податку 13% і вище та розкриття своїх іноземних компаній і, у разі необхідності, сплатити податок за правилами КІК.
  ЯК ПРАВИЛЬНО РОЗКРИТИ НАЯВНУ СТРУКТУРУ БІЗНЕСУ ПЕРЕД ПОДАТКОВОЮ
  ПОСЛУГИ:
  • Консультування з питань діяльності іноземних компаній, вибору юрисдикції, бізнесу та персональної міграції

  • Підготовка засновницьких реєстраційних документів, меморандумів, угод акціонерів згідно із законодавством вибраної юрисдикції

  • Супровід реєстрації компаній за кордоном

  • Адміністративний та юридичний супровід іноземних компаній

  • Послуги довірчого управління

  • Супровід відкриття корпоративних та особистих банківських рахунків за кордоном

  • Комплексна правова підтримка бізнесу